BMW M3'ten de Geniş 320i Dönüşümü Başladı

BMW modifiyesinde, proje arabamı kesmeye başlıyoruz! Takip eden sizlerin merakla beklediği G80 M3 dönüşümü artık başladı, kesmeler biçmeler geliyoooor!

Yüz binlerce kişinin beni tanıyor ve takip ediyor olmasının asıl sebebi yaptığımız geniş çaptaki modifiye işlemleridir aslına bakarsanız. Daha önce yaptığımız BMW F30'dan F80'e, Audi A4 B9'dan RS4 B9 Avant dönüşüme, ilk proje aracım olan A3 Spotback'ten RS3 dönüşüme kadar hobi amaçlı yaptığım Audi ve BMW dönüşümleri beni sizlerle ve sizi de benimle tanıştırmış oldu. BMW'deki bombayı da sona saklamış olduk, karbon tavan dahil tam bir dönüşüm ve bu sefer motor ile ilgili de güçlü geliştirmeler olacak!

Şimdi ise RS4'ten ustalık tahtını devralacak bir projeye inşallah başlamış bulunuyoruz: BMW 320i'den BMW G80 M3'e tam dönüşüm modifiye projemiz. Proje aracımızı aslında çok yakından tanıyorsunuz muhtemelen, standart M Sport, Borusan'dan sıfır olarak alınmış, Sunset Orange bir BMW 320i. Bu BMW başına geleceklerden oldukça habersiz olarak garajımıza katıldı ve oldukça fazla harcama ile Türkiye'nin modifiye anlamından en donanımlı BMW 3 Serisi haline geldi.

Armytrix gibi dünya devi bir sponsordan şu anki değeri yaklaşık 80 bin TL olan bir egzoz sistemi, Arma Speed gibi dünyada ilk sıralarda olan bir modifiye firmasından özel carbon intake kit, GMG Garaj'dan kaplama, ve son olarak da dünyanın en önde gelen jant markalarından birisi ile de bir jant sponsorluğu alarak tahtını sağlamlaştırdı diyebiliriz gönül rahatlığıyla. Bu BMW 320i dünyada sayılı iken, artık dünyada tek olmaya oynuyor yani şu aşamada.

Şimdi sıra, dünyada bir ilk modifiyeyi gerçekleştirerek, arabayı tamamen M3'e dönüştürmeye geldi! Evet, M3 dediğimizde aslında herkes BMW 3 Serisinin altyapısının kullanıldığını sanır fakat tıpkı F80'de olduğu gibi G80 kasada da arabalar M3 ve M4 olarak aynı parçaları kullanır. Yani bizler BMW dönüşüm, BMW modifiye işlemini yaparken öncelikle arabayı 4 Serisi'nin alt yapısına çevireceğiz. Ondan sonra da M3/M4 parçalarının montajına başlayacağız. Bu modifiye işlemlerini yaparken de arabamızı orijinalinden de daha geniş bir şekilde tamamlayacağız. İnşallah çıkmış olduğumuz bu modifiye serüveninde yüzümüzü kara çıkartmaz Allah ve anlımızın akı ile projemizi tamamlarız.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni BMW i4

Yeni BMW i4

Yeni BMW XM

Yeni BMW XM

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us