fbpx

Rhino Snaps günlerine katılmak ister misiniz? DAHA FAZLA BİLGİ..

Tüm Haberler

LPG (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) Nedir?

Bu haftaki konumuzda yüksek akaryakıt fiyatlarından dolayı ve daha uygun fiyatlarda olduğu için alternatif yakıt olarak tercih edilen LPG sistemi nedir? Her motora uyumlu mudur? Söylenildiği üzere motor ömrünü kısaltır mı, performansı düşürür mü? Genel sorunları nelerdir? Maliyetleri nasıldır? Hava ile yakıt karışımı ayarı olan AFR ayarı nedir?

LPG (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) Nedir?

Kavramalı Otomatik Şanzıman Nedir?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan tek ve çift kavramalı tip vites kutularının avantajları ve dezavantajları nelerdir? Kavrama değişim maliyetleri yüksek midir? Arıza belirtileri nelerdir? Sorunsuz kullanım için ne gerekir? Islak ve kuru kavrama farkları nedir? Ve en çok duyduğumuz çift kavramalı vites kutusu tipi olan DSG sorunlu mudur? DSG çeşitleri nelerdir?

Kavramalı Otomatik Şanzıman Nedir?

Fren Sistemi Nedir?

Motorlu taşıtlarda hayati önem taşıyan fren sistemi, olumlu olumsuz hava şartlarına, yol durumlarına, seyir halinde karşımıza çıkabilecek engellere karşı aracı, güvenli ve verimli şekilde durdurabilmek, yavaşlatabilmek için kullanılan bir sistemdir.

Fren Sistemi Nedir?

Elektronik (Aktif) Süspansiyon Sistemi Nedir?

Aktif süspansiyon sistemi; hidrolik pompalar, kontrol ünitesi, sisteme özel amortisörler ve selenoid valfler yardımı ile olumlu, olumsuz yol şartlarında, ani manevralarda ve frenleme anında çok kısa zamanda davranarak aracın her tekerini farklı seviyelerde ayarlayabilen, konforu ve güvenli sürüşü maksimum seviyede tutabilen bir sistemdir.

Elektronik (Aktif) Süspansiyon Sistemi Nedir?

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et