VW Amarok Motorlu 350HP Polo

Trafiğin yoğun olduğu  şehirlerde görmeye alışkın olduğumuz hatchback araçlar düşük yakıt tüketimi ve kolay park etme gibi özelliklerinden dolayı kullanıcıların tercih sebebi.

Özellikle dizel motor seçenekleri tercih edilen bu araçlarda turbo ve yazılım desteği ile inanılmaz güçler elde ediliyor.

Modifiye tutkunlarının tercih sebebi, küçük hacimli dizel motorlar. Yüksek sıkıştırma oranlarına sahip bu motorlar eski nesil dizel motorlara meydan okuyor.

Bu projede ise 90HP'lik orijinal 1.6 TDI motor sökülerek tam tersine büyük hacimli 2.0 TDI motor ile değiştirilmiş. Turbo ve parçaları 3.0 TDI motorun Turbo sistemi ile değiştirilirken buna ekstra olarak Turbo Hybrid işlemi yapılmış. Turbo soğutma sisteminde standart intercooler sökülerek büyük hacimli intercooler ile değiştirilmiş. Bu değişikliklerin sonucunda elde edilen güç ise 350HP!

Motor kısmında, NOS sistemi ile çalışan emme manifoldu, yakıt püskürtme oranı ve daha fazla performans için standart yakıt enjektörleri yerine büyük enjektörler tercih edilmiş.

Aracın yürüyen sistemi, mekanik parçaları ve süspansiyon sistemi Polo GTi parçaları kullanılarak güçlendirilmiş. Aktarma kısmında ise Kevlar bronz baskı ve balata kullanılmış.

Dış kısmında, Polo GTi tamponları ve GTi farları ile GTi görünümü verilirken, standart jantlarından daha hafif olan OZ Racing karbon alışımlı jantlar ile hafiflik sağlanmış.

İç kısmında, Polo GTİ direksiyon ve motor verilerini aktaran Maxi basınç ekranı, Turbo basınç saatleri, su ve yağ sıcaklık göstergeleri bulunmakta.

Projenin parçaları hazırlandıktan sonra çalışmalara başlanmış, iki hafta içinde yollarla buluşmuş. Araç sahibi düşük yakıt tüketimi ile günlük kullanım dışında uzun yol seyahatlerinde de bu aracı kullanmakta.

Proje Sahibi: Ali ATLAN

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni VW Jetta GLI

Yeni VW Jetta GLI

VW Grubu Üretime Ara Veriyor!

VW Grubu Üretime Ara Veriyor!

VW'nin Başı 4Motion ile Dertte

VW'nin Başı 4Motion ile Dertte

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us