G80 Modifiyeleri Başladı, Türkiye'de İlk OLED Stop Montajı

BMW 320 aracımı, yeni çıkan BMW M3 G80 kasasına dönüştürmeye nihayet başlayabildik! BMW M3'te kullanılan bazı parçalar geldi ve ilk kurşunu bugün attık, tabi OLED stopları da taktık.

G20 BMW 320 aracımızı G80'e çevirme projemizde adım adım ilerlerken dış tasarımda en önemli hususlardan biri olan stop lambalarında Türkiye'de bir ilk yapıyoruz! Bugün takacağımız parçalar;

  • Glowwing kapı altı ışıklandırması
  • CarboncarzUK OLED stoplar
  • CarboncarzUK karbon yan etekler
  • G80 M3 ısıtmalı direksiyon
  • Shifterz.ca Carbon vites kulakçıkları
  • BMW M8 / G80 M3 vites topuzu ve daha önce bir süreliğine söktüğümüz hayalet ekran

Aslına bakarsanız TR gümrüğünde FEDEX kargo Türkiye beceriksizliğine takıldık ve maalesef tam 16 gün stopları İstanbul'dan Ankara' ya transfer edemediler, yoksa TR'de İLK değil, Dünyada ilk kez biz takacaktık bu farları. BMW 320 arabamı biliyorsunuz motoru modifiye​ ile de güçlendirmiştik ve yaklaşık 300 hp ye çıkarttık. Bir BMW 320'den beklenmeyecek kadar hızlı olan bu projede, diğer modifiyelerden sonra bakalım neler olacak. Body kit modifiyesi, lazer far modifiyesi, fren modifiyesi gibi bir çok büyük işi geride bıraktık aslında.

Daha önce BMW​ M4 GTS aracında ilk olarak dünyaya tanıtılan Oled stoplar, Normal LED şeklinde fabrika çıkışlı gelen arka stop lambaları şerit şeklinde bir bütün halinde yanarken yurt dışından özel getirttiğimiz BMW M4 GTS OLED stop lambaları bir başka! BMW G80'e entegre edilmiş şekilde klasik LED stop lambalarının formatında olan ancak iç dizaynı farklı olan bu stoplar arkadan baktığımızda normal bir BMW 3 Serisi olmadığını gösterecek! Düz şeritli yapı yerine yaprak yaprak katmanlardan oluşan bu stop lambaları oldukça dikkat çekici ve gösterişli. İçerisinde çok özel bir teknoloji barındıran bu stop lambaları kendisi kadar özel bir otomobil olan BMW M4 GTS ile birlikte piyasaya çıkmıştı

2015 CES'te BMW tarafından yarı iletken organik malzeme katmanlarından ışık üreten yeni OLED farlara sahip M4 Konsepti tanıtıldı. Ve bu stop lambaları ilk olarak burada gözüktü. İçindeki OLED katmanlar 1.4 mm kalınlığa sahip! Oldukça ince olan bu katmanlar üst üste binerek farklı sürüş modlarında farklı aydınlatma efekti oluşturabiliyor! Normalde L şeklinde olan bu aydınlatma grubu Sport Mode'a alınca farklı bir düzene geçiyor. Ağzına kadar oyuncaklarla dolu bu projemizde bu stop lambalarını de ekledikten sonra "daha bu ne ki?" diyoruz ve projenin devamı için takipte kalın diyoruz!

Şu anda BMW G20 aracımı, neredeyse, frenler hariç, tamamen BMW M340i haline getirmiş durumdayız. BMW 3 Serisi, tüm hızı ile dönüşümüne devam ediyor ve projemiz hızla ilerliyor. BMW 3 Serisi için yedinci nesil; yeni 3 serisi BMW tasarım dilinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor adeta, bambaşka çizgiler ve donanımlar ile Türkiye’de satışa sunulan yeni G20 3 serisi, alışılagelmiş tasarım öğelerini yeniden yorumluyor.

En hızlı BMW’nin yapısal reformlarındaki farklılıkları neredeyse tüm segmentlerine aktarıldı fakat burada bariz fark yaratan kesinlikle BMW 3 serisi G20 modelidir demem gerekiyor. Şuan trafikte karşılaşacağımız bilindik arabalardan birisi olan BMW G20, teknik olarak bir çok özelliğin yanı sıra modifiye tutkunları için de üretilmiş bir araç sanki, işte bu modifiyelerden birisi de karbon hava filtresi kiti.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

BMW M3 G80 ve Bizim Oğlan Rhino

BMW İçin 600 Bin TL'lik Modifiye

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us