Tofaş'a Hatasız Dedi, Eksperde Şok Olduk | Doğan SLX Ekspertiz Macerası

55.000 TL istenilen bu Tofaş Doğan SLX parasını hak edebildi mi? Almaya gittiğimiz videodan sonra sanırım hepimizin kafasına kazınan cümle: Arabamın arkasındayım! Evet, biraz da Tofaş'ın önünde olsaymışsınız Aytaç Bey keşke. Şükür ekspertiz işlemlerini yaptırmayı, OtoRapor firmasına ekspere gitmeyi ihmal etmedik. Oto ekspertiz raporundan sonra da Aytaç Bey Doğan SLX için hala hatasız ve arkasındayım diyebildi mi sizce?

Bu videoda da ekspertiz işlemlerimizi a'dan z'ye yapan, Tofaş Doğan SLX aracımıza eksper incelemesi ve rapor belgelerini hazırlayan OtoRapor firmasına çok teşekkür ederiz. Bu sefer şeytanın bacağını kırarak, bir önceki videoda kanala yeni bir araba, bir Doğan kazandırmak için kollarımızı sıvamıştık. Şimdi de final kısmına gelmiş bulunuyoruz.

Günümüzde Tofaş, Tofaş Şahin, Doğan, Doğan SLX, Murat 131 vb. ”Kuş Serisi” araçlara bu ara ciddi bir talep oldu biliyorsunuz ve Tofaş piyasası da oldukça yükseldi maalesef. Artık klasik konumuna gelmeye başlayan Tofaş grubundan, temiz, hatasız, kazasız, tüm belgeleri tam olan bir otomobil de biz edinmek istedik.

Öncesinde ekspertiz yapmaya götürdüğümüz bu projemizde, proje arabamız olacak olan - kısmetse diyelim - Doğan SLX arabamızda çok fazla, hatta hiç kesme biçme göremeyeceksiniz ama onun yerine bir araba nasıl fabrikadan çıkmış kondisyona geri getirilir onu göstereceğiz sizlere. Tabi eğer sahibinden Doğan SLX bizleri yanıltmaz ve arabada gördüklerimizin haricinde sorunlar çıkmazsa ve almayı başarabilirsek.

Sahibinden Tofaş ilanında, bu Tofaş Doğan arabanın ikinci el sayfası karşımıza çıktığında, araba ilanda yazdığı kadarıyla gerçekten çok temiz, sadece ufak tefek yerlerinde mini kusurları olan ki 25 yaşında bir Doğan SLX için bunlar göz ardı edilebilecek kusurlardır, emsalsiz, yürüyeni, şanzımanı, kaportası çok düzgün bir görüntü sergiliyordu. Biz de buna güvenerek ilk bölümde satıcı Aytaç Bey ile buluştuk ve arabanın ön incelemesini yaptık hatırlayacağınız gibi. Hatta ”Tofaş Alırken Nelere Dikkat Etmeli?” gibi bir bölüm bile çıkarttık video içerisinde, o kadar detaylı inceledik. Gerçekten içimden de tam bizlik bir satılık Doğan SLX dedim yani şimdi, yalan yok!

Şimdi ise uzman gözler ve tecrübeler eşliğinde, OtoRapor firmasının, Ankara Turan Güneş OtoRapor şubesine Doğan aracımızı son kontrollerine getirdik. Eğer burada da beklentilerimizin ötesinde farklı ve sıkıntılı bir durum veya durumlar çıkmaz ise, kanalımıza bir Tofaş Kuş Serisi aracı, bir Doğan SLX‘i kazandırmış olacağız.

Samsun’dan alındığı söylenen aracı, hiç ekspertiz yapmadan almış olması ve 4 ay sonra satıyor olması aslında akıllarımızda bir soru işareti uyandırmadı değil fakat yine de arabada bir sıkıntı çıkmaz ise, arkadaşımız kâr yapmak için al sat bile yapıyor olsa biz alımımızı gerçekleştirip işimize bakarız diye inanıyorum. Tabi biraz pazarlık da yapmamız şart gibi, yoksa bir Doğan SLX otomobile 55.000 TL vermek gerçekten çok da mantıklı olmayacaktır.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us