BMW E60 Saatli Bomba Çıktı | Noterden Döndüren Ekspertiz

Eski bir BMW almak ülkemizde her zaman yürek ister ve alırken ekspertiz yaptırmamak da yürek yemişlik ister. Allah'tan biz o gün yürek yememiştik ve soluğu Otorapor Ekspertiz merkezi'nde aldık, aptallık yapmadık!

Bir BMW E60 (BMW 530i) projesine başlamak için, sahibinden araba araştırmalarımızı tamamladık ve temiz görünen bir BMW'yi ekspertiz için Otorapor , firmasına teslim ettik.. İşte o ekspertiz anından itibaren, eksper işlemi başlar başlamaz başımıza gelenler! Computest hayat kurtarır, dikkat edin, siz de yanmayın!

Otorapor firmasına da bizlere gösterdiği misafirperverlikten ve a' dan z'ye detaylı eksper işlemi ve ekspertizi ve sonuç belgelerinden ötürü çok teşekkür ederiz. Yaptıkları computest ve oto eksper sonucunda bizleri ciddi sıkıntılar ve görülmez maliyetlerden kurtardıkları için de minnettarız.

Ekspertize, Otorapor'a gidiyoruz ve bunu da Doğan Kabak gibi,"Bol modifiye edip, modifiyeli bir E60 M5‘e dönüştürmeye başlıyoruz!" diye girebilmeyi çok isterdim konuya ancak maalesef ilanda gördüğümüz ikinci el otomobil, araba ile yanına gittiğimiz araba maalesef bambaşka çıktı.

Sahibinden BMW almaya giderken, Otorapor firmasına gidip, detaylı ekspertiz işlemi yaptırmasaydık, az kaldı bir çoğumuzun başına gelen ikinci el oto facialarından birisi ile karşılaşacaktık. Aslına bakarsanız burada neyse ki ekspertiz, yani computest yaptırmayı ihmal etmedik ve ileride başımıza açılabilecek bir çok sorunu da Otorapor sayesinde bertaraf ettik.

Ekspertizi olmayan ikinci el en ucuz arabalar saatli bomba gibiler! Zaten bu duruma da artık bir çoğumuz Tarcanlar Oto Ekspertiz firmasının yayınları ile şahit oluyoruz. İşte adeta bir Tarcanlar Eksper videosu gibi bir video çıkartmamız da doğru ve uzman oto eksper sonucunda kaçınılmaz oldu.

Maalesef burada, hem bize ikinci el araba satışı yapan E60 satıcısı, BMW tamircisi Cafer "Ceff" Usta da, Kayseri de aracına yaptırdığı basit ve yetersiz ekspertiz uygulamasının yani oto eksperin bir kurbanı durumundaydı. Bizler işimizi aslına bakarsanız şansa bırakmak veya riske atmak yerine, Türkiye’de 200’den fazla şubesi olan Otorapor firmasının Şaşmaz şubesinde aldık soluğu.

Biliyorsunuz YouTube kanallarında Tarcanlar Ekpsertiz kanalı ve buna Ümran Ekspertiz gibi benzer birçok kanal artık teknolojiyi de kullanarak araçların tüm eksper foyalarını ortaya çıkartmayı başarıyor. Bu sebeple biz de Türkiye'nin öncü ekspertiz firması Otorapor Ankara şubesinde aracı en detaylı paket ile baştan aşağı incelettirdik.

Videoda da az sonra izleyeceğiniz üzere, otomobil bize söylenenlerden hariç bir çok ciddi farklı durumu ortaya çıktı ve bizleri bu proje alımı için ciddi derecede düşünmeye sevk etti. Maalesef sahibinden BMW alırken tekrar tekrar düşünmek lazım. Çünkü özellikle BMW araçlar yaş biraz ilerledikçe iyicene hor kullanılma ve kaza yapma riskinde kalıyorlar performanslarından ötürü. Siz siz olun, ikinci el araba fiyatları uygun diye gidip de sakın ekspertiz işlemi yapmadan araba almaya kalkmayın.

Peki sonuçta biz bu BMW 530 aracı, BMW modifiye projesi olması için aldık mı dersiniz? Onu da detaylı ekspertiz sonrasında videoda göreceksiniz. Ne diyelim, yeni projemiz hayırlı olsun demek ister misiniz yoksa bu projeyi pek beğenmediniz mi? Aşağıya bunun da yorumlarını yapmanızı rica ediyorum. Keyifli seyirler.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni BMW i4

Yeni BMW i4

Yeni BMW XM

Yeni BMW XM

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us