Alpina Elektrikli Modeller Üretmeyecek

Alpina Elektrikli Modeller Üretmeyecek

Değişen normlar neticesinde bütün markaların elektriğe yönelimi sonrası, markaların tamamen elektriğe geçeceği tarihleri açıkladığına şahit oluyoruz. Fakat Alman kökenli modifiye markası Alpina'nın CEO'su ters köşe yaparak, ürün gamında elektrikli bir modele ihtiyaç duymadığını açıkladı. Gelin bu açıklamaların detaylarına bakalım.

Problem Menzil

CEO Andreas Bovensiepen verdiği röportajda verilere dayanarak Alpina müşterisinin elektrikli veya hibrit bir üniteye sıcak bakmadığını belirtti. Pek çoğunun savunması ise elektrikli veya elektrik destekli otomobillerde halen menzil sorununun çözülememiş olmasıydı.

Yılda 30.000-50.000 km aralığında olan ortalamayı düşürmek istemeyen marka, yasal sürelere kadar alışılmış motor tipini muhafaza etmeye çalışacak.

Açıklamanın Tam Hali ise Bu Şekilde

Kullanıcılarımızın elektrikli otomobillere talep göstermediğini biliyoruz. Bunun arkasında yoğun kullanım ve menzil kaygıları yatıyor. Alpina kullanıcıları gitmek istedikleri yere daha hızlı gitmek istiyor olabilir fakat menzil konusu hala büyük bir sıkıntı.

Bu Tutum Devam Ettirilebilir Mi?

Alpina'nın bu tutumu Avrupa Birliği sınırlamaları dahilinde devam edebilir. Bu sınırlama ise 2035 yılında sona eriyor, yani marka 2035 yılı sonrasında resmi olarak içten yanmalı otomobil üretemez. Sonuç olarak bu vadeye kadar batarya teknolojisinde oluşacak gelişim göz önüne alındığında, ortada menzil problemi kalmayacaktır.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

Elit ve Hızlı | Alpina B8 Gran Coupe

Elit ve Hızlı | Alpina B8 Gran Coupe

Audi RSQ8 ABT’lendi

Manuel Vites Ama Debriyajsız Olanından

Manuel Vites Ama Debriyajsız Olanından

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et