2021 Chevrolet Camaro ZL1

2021 Chevrolet Chevy Camaro ZL1, ateş püskürten 650 beygirlik süperşarjlı V-8 motoru ve vahşi yol yetenekleriyle devasa kaslı arabaların kralı.

2021'de Yenilikler Neler?

2021 Chevrolet Camaro ZL1, Amerikan otomotiv piyasası için yapı taşlarından en önemlilerinin arasında yer alıyor. Rakipleri ile tatlı rekabetinin yanı sıra kendi içinde de aynı rekabet duygusunu yaşatması, onu özel ve değerli kılan durumlardan yalnızca bir tanesi olsa gerek. Yani, ortadan motorlu bir Camaro ZL1 olmasaydı, önden motorlu bu Camaro dünyanın en iyi performans spor otomobili olabilecekti. Fakat ne olursa olsun Chevrolet Camaro ZL1, güçlü otomobillere özgü ön motor ve arkadan itiş formülünü mükemmel şekilde uyguluyor.

2021 yılı için makyajlanan Chevrolet Camaro’da hem Coupe hem de Convertible, yanı üstü açılabilen modeller bulunuyor. Ayrıca bu 1LE adı verilen bir donanım paketi ile daha sert süspansiyona sahip Camaro da satışa sunuluyor. İç mekan konusunda da iyileştirmelerin yapıldığı 2021 Chevrolet Camaro ZL1, sizi adeta bir roller coaster’ın içinde hissettiriyor.

Tüm bunların yanında yenilenen Chevrolet Camaro ZL1’de bir de oldukça maliyetli bir yeni renk seçeceği sunuluyor: Wild Cherry (Vahşi Kiraz). Ayrıca teknoloji kısmında da yenilikler ve gelişmelerin yaşandığı Camaro’da Andorid Auto ve Apple CarPlay bağlantı hizmetleri de eklenmiş durumda.

Standart olarak sunulan manuel şanzımanın yanı sıra opsiyonlar listesinde yer alan 1LE Extreme Track Performance paketi ile daha yırtıcı ve etkileyici bir donanıma ve performansa da 2021 Chevrolet Camaro ZL1’de sahip olabilirsiniz.

Motor, Şanzıman ve Performans

2021 Chevrolet Camaro ZL1’in kaputunun altında devasa 6.2 litrelik bir V-8 motor yatıyor. Bu büyük ve güçlü motor, gaza her ani basışınızda adeta gök gürültüsünü andıran sesinin ardından, yolda lastiğinizden bir parça bırakıyor. Ancak gelişmiş sürüş teknolojisi sayesinde, performansının son demlerine kadar tadını çıkarttığınız anlarda bile sizi tehlikeye atacak kadar ileriye gitmiyor.

İster standart olarak sunulan altı ileri manuel şanzımanı tercih edin, isterseniz on ileri otomatik şanzımanı tercih edin, bu süper şarjlı küçük blok V-8 çılgınca inanılmaz performans rakamlarının gerçek hayatta ne anlama geldiğini hızlı vites geçişleri ile size hissettiriyor. Tüm gücünü arka tekerleklere ileten Camaro ZL1, gücüyle uyumlu şekilde tasarlanan şasisi sayesinde sert virajlarda dahi oldukça kontrollü ve istikrarlı bir sürüş gerçekleştirmenize olanak sunuyor.

2021 Chevrolet Camaro ZL1, Amerikan rüyası denebilecek devasa büyük hacimli motoru ve bununla doğru orantılı olarak sizi zevkten dört köşe edecek performansının yanında sürüş özelliklerine teknolojiyi de harmanlıyor. Adaptif amortisörleri, seçilen sürüş moduna göre sertliklerini değiştirebiliyor. En sert amortisör seçeceği ve kötü yol koşullarında bile düzgün sürüş kontrolünü asla kaybetmiyor.

2021 Chevrolet Camaro ZL1’e en iyi rakipse yine bir Camaro ZL1 oluyor. Fakat bir farkla. 2021 Camaro 1ZL modelinde tek fark 1’in ZL’nin önüne gelmesi değil elbette. Opsiyonlar listesinde yer alan 1ZL donanım paketi ile, daha geniş ve yapışkan lastikler, manuel olarak ayarlanabilen ön süspansiyon sistemi ve özel spool-valf amortisörleri, her an yarış pistinde birkaç tur için sizi tahrik edercesine geliyor.

İç Mekan ve Konfor Öğeleri

650 beygir gücü ve kederli bakan yüzünün geçmişten bugüne değişmediği Camaro’da ZL1 etiketi de bir şeyi değiştirmiyor. Tıpkı diğer Camaro’larda olduğu gibi ZL1’de de kalın çatı sütunları ve yüksek pencere pervazları kullanılıyor. Yine de Camaro ZL1, sizi özel hissettirecek birkaç dokunuşu da bünyesinde barındırıyor.

Standart olarak sunulan ısıtmalı ve havalandırmalı elektrikli ayarlanabilir ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi ve çift bölgeli klima sistemi, Camaro ZL1’de sizi iyi hissettirecek özellikler olarak öne çıkıyor.

Söz konusu performans sahibi bir otomobil olduğunda, geniş ve kullanışlı iç mekan ya da bardak tutucu gibi daha fonksiyonel ekipmanları beklemek biraz fazla olabiliyor. 2021 Chevrolet Camaro ZL1 de bu konuda sizi şaşırtmıyor ve kendinden beklendiği gibi yeterli diyebileceğimiz birkaç ufak göz dışında içerisinde fazla boşluk barındırmıyor. Ayrıca iki yetişkin bireyin oturmasının neredeyse imkansız olduğu arka koltukların arasında da, hiçbir işlevi olmayan ölü bir boşluk bırakıldığını da eklemeliyim.

Bilgi Eğlence ve Bağlantı

Böylesine performans ve sürüş odaklı bir otomobilde beklenecek en son şeylerden bir tanesi içerideki teknolojik oyuncaklar olurdu. 2021 Chevrolet Camaro ZL1’de ise teknoloji tarafında da kıvamında özellikler sunuluyor. Konsolun ortasında yer alan dokunmatik multimedya ekranının grafikleri gayet okunaklı ve hızlı çalışıyor.

Ayrıca araç içinde hizmet alabileceğiniz Wi-Fi bağlantı noktası ve kablosuz olarak telefon entegrasyonu yapabileceğiniz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı seçenekleri de 2021 Chevrolet Camaro ZL1’de standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor.  Kaliteli müzik dinlemek isteyenler için vazgeçilmez ekipmanlardan biri olan Bose ses sistemi de Camaro ZL1’de bulunan özelliklerden biri oluyor. Asıl keyifli ve cazip olanınsa tüm bu özelliklerin standart olarak geliyor olması.

Güvenlik ve Sürücü Yardımı Özellikleri

2021 Chevrolet Camaro ZL1, uluslararası test kuruluşları tarafından yapılan çarpışma testlerinde dört yıldız alarak, performans ve sürüş hazzının yanında güvenlik anlamında da kendisini kanıtlıyor.

Bununla birlikte teknoloji ve sürüş yardımı özellikleri konusunda da isteğe bağlı özellikler sunan Camaro ZL1’de standart olarak sunulan temel güvenlik özellikleri ise şunları içeriyor;

 • Standart kör nokta izleme ve çapraz trafik uyarısı
 • Standart ileri çarpışma uyarısı (yalnızca coupe)
 • Standart arka park sensörleri

Yazarın Makaleleri

 • 2021 Aston Martin Vantage

  2021 Aston Martin Vantage, sadece muhteşem bir spor otomobil değil, aynı zamanda caddelerde gerçekten hızlı gidebilen bir sana...

  Şub 25, 2021

 • 2021 Rolls-Royce Cullinan

  Özellikle son dönemde artan SUV pazarından pay almak isteyen irili ufaklı tüm otomobil üreticileri gibi İngiliz otomobil ve m...

  Şub 23, 2021

 • 2021 Lincoln Nautilus

  Continental ve MKZ isimli efsane sedanların ölümü ile Lincoln, yalnızca SUV'lara odaklanmak zorunda kaldı ve bunlardan, en yum...

  Şub 21, 2021

 • 2022 McLaren Artura

  McLaren, bugüne kadarki tüm bilgi birikimini ve tecrübesiyle harmanladığı, ortadan motorlu, hibritleşmiş ve heykelsi duruşa...

  Şub 18, 2021

 • 2021 Ferrari Roma

  İtalyancadaki tüm güzel sıfatların tek bir yerde toplanmış hali, Ferrari'nin Maranello genel merkezinden çıkan ve ülkenin ...

  Şub 16, 2021

İlgili Makaleler