Çılgın Offroad Kralı Mercedes-Benz Brabus G63 AMG İnceleme

Sevgili arkadaşlar, bugünkü çekim aracımız herkesin bir şekilde gayet iyi bildiği bir Mercedes-Benz, ama o sıradan bir Mercedes değil! O bir G Class. 1974 yılında askeri araç olarak üretimine başlanmış ve sonrasında arazi kabiliyetlerinden ötürü bir arazi aracı olarak halka sunulmuş bir kült araç: "AMG Serisinin Kralı G63 AMG."

G63 AMG hem off-road severlere, hem 4x4 gösterişine bayılanlara hem de bir Mercedes-AMG aracım olsun isteyenlere biçilmiş bir kaftan, adeta ‘hot couture’ bir ceket. Bu kadar off-road kabiliyetinin üzerinde duruyor olsak da, tahmin edebileceğiniz gibi bu ikonik kutu tasarımlı arazi aracı hiç de yavaş değil. 0'dan 100 km/s sürate tam 5,1 sn. de ulaşabiliyor ve 100-200 değeri ise 12,5 sn.nin altında, yani 3 tonluk bir araba için inanılmaz başarılı değerler!

Arabalar söz konusu olduğunda Mercedes 2020 model bir araç almayı tabi ki hepimiz isteriz fakat bugün bizlerin konuğu 2014 model bir Mercedes G63 ama bu Mercedes G63 AMG öncelikle 2018 model hale facelift yapılmış, sonrasında ise BRABUS Widestar G700 kit ile hem genişlemiş hem de agresif bir otoyol canavarına dönüşmüş.

Biz de bu ikonik Mercedes’in öncelikle sizlere incelemesini yapacağız, ardından test sürüşü gerçekleştirip 0-100 / 100-200 ölçümlerini yapacağız, tabi bu benim de bir araba inceleme yaparken G serisinde yaptığım ilk sürüş olacak, sürüş izlenimi aktarımlarımız olacak, modifiye ve modifiye parçalarından bahsedeceğiz ve yeni araba almak istediğinizde bu aracı tercih eder misiniz bunu soracağız.

Dilerseniz bu araba test ve otomobil inceleme videomuza başlamadan önce size kısaca da aracın teknik verilerini iletelim:

Bu kadar ağır bir aracın nasıl bu kadar hızlı olabildiğini sorduğunuzu duyar gibiyiz. Kaputun altında yatan AMG imzalı ünitenin, 5.5 litre hacme ve 536 HP - 560 NM bir güce sahip olduğunu, 8 silindirli olduğunu ve çift turbolu olduğunu söylememiz sanırım bu AMG G63 arazi aracının nasıl bir roket gibi hareket ettiğini açıklamaya yeter sanırım.

Kısaca bir de AMG departmanını ve Mercedes AMG bağlantısını sizlere ilettikten sonra artık videomuza geçebiliriz diye düşünüyorum.

AMG, bağımsız olarak 1967 yılı Almanya merkezli bir modifiye firması olarak hayata başlamış, fakat 1993 yılında ise Daimler-Benz / Mercedes himayesine geçmiştir. Böylece AMG firması, Mercedes Benz ‘in resmi modifiye ve performansın firması halini almıştır.

Araç yapımında AMG’nin ilk esaslarından biri fabrika çıkış araçlarının standartlarını değiştirmektir ve ele aldığı araçlarda da gerçekleştirdiği modifiyelerin pek ucu bucağı yoktur, hem görsel olarak hem de performans olarak. Kurulum aşamasından itibaren bazı araç parça üretimleri de dahil olmak üzere motor, dış yapı ve iç mekan malzemelerini kapsayan geniş bir alanda iş yapmaktadır.

AMG, motor parçası üretebildiği gibi aynı zamanda karbon fibere dayalı dış parçalarda da üretim yapabilmektedir. Mercedes, kendi ürettiği araçlarının bazı donanım paletlerine de günümüzde AMG ismini vermektedir. Yalnız, Mercedes'in standart arabalara verilen AMG versiyonu bantlarından inen araçların, sportif yanını vurgulamak amaçlıdır, tıpkı bu off-road aracı olan G63 AMG ‘de olduğu gibi!

Herhangi bir Mercedes modelinde AMG ibaresi varsa o araçta işler çok farklıdır, tasarım, jant, iç mekan ve dış yapı vb. hepsi normalinden daha donanımlı ve sportif olduğunu bizlere gösterir.

NOT: Bu bölümde bizlere desteğini esirgemeyen REGNUM MOTORS'a teşekkürlerimizi iletiriz.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us