Ford vs Nissan | Off-Road Savaşları | Ford mu Nissan Navara mı?

Ford Ranger ile Nissan Navara: Kim Alır? Off-Road Savaşları 2 karşınızda. Bu yeni Off-Road yaparken başımıza gelenleri, heyecanlı araba yarışlarını soluksuz izleyeceksiniz.

Ford Ranger ile Nissan Navara SUV araçlarının arazi yarışlarının, ilk 10 dakikasını heyecanla izleyeceksiniz! Bu Off-Road arazi yarışı videosu çekilirken maalesef yine bir Ford 4x4 araçlarının başına can sıkıcı olaylar geldi, sanırım artık bu Off-Road serisinde bu olaylara alışsak iyi olacak? Çünkü ne zaman bir offroad araba yarışı olsa, otomobillerden birisinde bir sakatlık oluyor.

İzmir’de tatile gitmişken çektiğim bu videoda, İzmir'deki takipçilerim ile, Ford Ranger ve Nissan Navara arazi araçları, SUV ekibimiz ile toplandık, full modifiye edilmiş pikapları ve bir de arazide kıyasıya yarıştırdık! Biliyorsunuz bu alana yeni yeni merak sardım ve gerçekten Off-Road otomobiller heyecanım da gün geçtikçe artarak büyüyor.

Biz de bu kadar güçlü Mudding aracını bir arada bulmuşken, araçları kıyasıya, aksiyon dolu bir yarışa sokalım dedik. 4x4 Navara ve 4x2 Ford Ranger 2.2 araçları hem sahilde hem dev tepe çıkışlarında yarıştırdık hem de inerken tepelerden yavaşlık yarışı yaptık.

Biliyorsunuz ki Off-Road araçları, tekna ve wildtrack gibi donanımlara sahip, gücü ve kuvveti içinde barındıran, sağlam makineler. Bu araçları bir araya getirip, kapıştırmamak olmazdı. Özellikle sahilde, yani kumlu arazide yaptığımız çekişme bambaşka oldu! Tabi Amarok, Volkswagen Amarok V6, Amarok V6 ile bir önceki seride başımıza gelenleri hatırlarsınız. Bu şartlarda güç mü yoksa yere sağlam basan araç mı diye sorguladık durumu ve sonucunda da oldukça büyük sıkıntılar ile karşılaştık.

Yarışmada 3 tane farklı Pick-Up yarıştı. Şunu söylemek isterim ki sürüş izlenimi olarak bu arabalar gerçekten çok keyifliydi ve yarışma da aşırı heyecanlıydı! Pek fazla Off-Road araç kullanmadığım için beni oldukça heyecanlandırdı.

Bazı yollar vardır, o yollarda sürüş yapmak istersiniz ancak aracınız izin vermez. İşte bu tür asfalt olmayan, engebeli, çamurlu zor koşullara sahip yollarda imdadınıza Off-Road araçlar koşar. Şehirde kullandığımız bilinen arabaların aksine off-road araçlar ile bu tür zorlu ve heyecanlı yollarda ilerlemek mümkün. Off-Road aynı zamanda pek çok kişi için bir tutku. Bu heyecanı yaşamak için off-road araç satın alan, zorlu koşullara aracını cesurca sokan pek çok sürücü var. İşte bu videoda O ekibi sizler için bir araya getirdik.

Biraz da Arabaların Teknik Verilerine Bakalım mı? 

En iyi Off-Road araçları, Ford marka araçların çoğunlukta olduğu ekipte.

Nissan Navara 2.3 TDI 4X4 Off-Road, SUV, Pickup inceleme

  • 1 x Nissan Navara 2.3 Tekna ( 4wd - 160 Hp - 403 NM Tork - Şehir İçi Yakıt Tüketimi (100 km)
  • 7.1 lt. / Şehir Dışı Tüketim (100 km 6 lt. / Karma Tüketim (100 km) 6,4 lt.)

Ford Ranger 2.2 TDCi XLT Off-Road, SUV, Pickup inceleme

  • 1 x Ford Ranger 2.2 motora sahip olan ( 4wd - 160 hp 380 NM tork - Şehir İçi Yakıt Tüketim (100 km)
  • 8.6 lt. / Şehir Dışı Tüketim (100 km) / 6.7 lt. Karma Tüketim (100 km) 7.3 lt.) modelinden bulunuyordu.

Test sürüşlerini de yapma fırsatım olan bu arabaların eğlencesine tek kelime yok, tamamen haz ve adrenalin Off-Road yarışmaları kesinlikle. Bir Jeep yerine kesinlikle bir 2020 Ford Ranger veya Ford Raptor ya da body kitli bir Ranger Raptor her zaman tercihim olacak belli oldu. Pick-up dünyasına yavaş yavaş alışıyor gibiyim.

Sosyal medyada bir çok Jeep veya pikap sever, farklı isimlerde doğa sporları grupları kurarak, aralarında otomobil ve motosiklet tamircileri, fırıncı, emlakçı, galerici vb., olan bu kişiler şehrin merkezlerinden uzaklara giderek adeta doğa ile savaş içine giriyorlar, ama çok keyifli bir savaş.

Arazi araçlarıyla turlayan Off-Road tutkunları kar ve çamur nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşasa da işin esas zevki bu anlarda çıkıyor diyebiliriz.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni Nissan Ariya

Yeni Nissan Ariya

Yeni Ford Ranger

Yeni Ford Ranger

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us