Verstappen'in Tercihi 1 Numaradan Yana Oldu!

Verstappen'in Tercihi 1 Numaradan Yana Oldu!

Formula 1 tarihinin en başarılı pilotlarından olan Max Verstappen, 2023 sezonu için araç numarasını seçti.

2014 yılından bu yana Formula 1 sürücülerine tanınan hak sayesinde araç numaralarını sezon başında kendileri seçebiliyordu. Seçilen bu numara onların kariyerleri boyunca kullanacakları numaraları oluyor.

Numara konusundaki istisna ise şampiyonlara tanınıyor. Öyle ki Formula 1 şampiyonu gelecek sezon #1 numara ile yarışma hakkını kazanıyor.

Çiçeği burnunda şampiyon olan Max Verstappen, yeni sezonda şampiyonluğa ulaştığı araç numarasını bu sene değiştirecek. 2023 sezonunda Verstappen'in araç numarası #1 olarak kalmaya devam edecek.

Şampiyon olduğu sene 33 numara ile yarışan Verstappen, yeni sezonda değişecek olan numarası hakkında "Evet, gelecek yıl da bu numarayı kullanacağım. Bence bir sürücü için olabilecek en iyi sayı bu."

"Formula 1 kariyerinizde 1 numaralı araçla yarışma şansını ne sıklıkla yakalayabilirsiniz ki? Bu asla bilemeyeceğiniz bir şey."

"Artık dünya şampiyonu değilsem 33 numarayı kullanma şansım hep olacak. Fakat dünya şampiyonu olduğum sürece her yıl 1 numarayı kullanacağım."  açıklamasında bulundu.

2014 yılından bu yana Sebastian Vettel'den sonra #1 numara ile yarışacak olan ilk yarışçı olan Verstappen, "Bu sadece benim için değil, tüm takım için çok özel bir sezon oldu. 2013'ten bu yana ilk kez takımlar şampiyonluğunu kazandık ve bu elbette takım için çok önemliydi."

"Gelecekte bu yılı geçmek bir kenara, bunu yakalamak bile çok zor olacak."

"Zihniyet her sezon daha iyisini yapmak olmalı fakat bu yıldan sonra bunu yapmak hiç de kolay olmayacak."

"Bu yüzden 2022'de olanlara değer vermeli ve şimdi başarıların tadını sonuna kadar çıkarmalıyız."

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

Formula 1 | 2020 Bahreyn GP Raporu

Formula 1 Türkiye Seyircisiz Yapılacak!

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et