Kadife Kaplamalı Tofaş Şahin

Bu modifiye ile bugün yine karşınızda kanalımızın sevilen otomobillerinden olan Tofaş serisinden Jaguar rengine sahip bir Tofaş getiriyoruz.

Evet içinizdeki sesi duyduk tabii ki standart bir Tofaş eğil! Bu otomobil dışarıdan bir Şahin olarak görünse de performans anlamında Şahinle hiçbir alakası olmayan Tofaş kaportasına oturtulmuş bir BMW gibi! Otomobiller modifiye edilince sürekli son plana atılan veya unutulan fren sistemleri ise bu otomobilde unutulmamış ve aracın gittiği kadar durması da önemli ilkesi doğrultusunda hareket edilerek özel fren sistemi Şahin'e yerleştirilmiş.

Tofaş denilince akla dayanıksız şase gelmesine rağmen bu otomobil sonradan güçlendirilmiş bir şaseye sahip. Bir de otomobilin dış tasarımı iyice elden geçmişken orijinalinde olmayan Sunroof da yapılmak istenmiş ve otomobilin tavanına sonradan bir sunroof açılmış. Jant konusunda ise Tofaş serilerine yakışan jantlardan olan BBS krom renkli jantlar araca takılmış. Arka tarafta ise Mako stop farları bulunuyor ve bunların üstüne çekilmiş şeritli Pako aksesuarı yerleştirilmiş.

Otomobilin içine geçtiğimiz zaman ise BMW esintileri devam ediyor! E30'a ait Alpine döşemeli Recaro koltuklar takılmış. Arkada yolculuk edecekler de unutulmamış ve arkadaki yolcular için arka tarafa televizyon eklenmiş. Otomobilde adeta tüm camları çatlatacak derecede güçlü bir ses sistemi de olmazsa olmazlardan. Ön tarafta Pioneer teyp ile multimedia kontrol ediliyor.

Camları çatlatmak içinse bagaj komple iptal edilerek ses sistemi tesisatıyla donatılmış. Özet geçecek olursak bu Şahin'imiz caddelerde gördüğümüz her Şahin'e benzemiyor hem dış tasarımda özel detayları hem de kaput altında ve şasesindeki detaylarla pek çok otomobili üzecek bir durumda.

Comments powered by CComment

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et