Monako Üç Yıl Daha Formula 1'de

Monako Üç Yıl Daha Formula 1'de

FIA tarafından 2023 Formula 1 takviminin açıklanmasının ardından listeye eklenen Monaka için 'en az üç yıl daha takvimde' söylemleri heyecan yarattı.

Uzun bir zamandır takvime girip çıkacağı belirli olmayan Monako'nun takvimde yer almasının hemen ardından en az üç daha yıl bu ev sahipliğini devam ettireceği söylemleri ağırlık kazandı. Anlaşma şartlarının henüz tam olarak netlik kazanmadığı bilinirken 2025 yılına kadar devam edecek olan sözleşme taraflarca mutlulukla karşılandı.

Konuyla alakalı açıklama yapan Formula 1 başkanı Domenicali, "2025 yılına kadar Monako'da yarışacağımızı açıklamaktan büyük memnuniyet duyuyorum ve önümüzdeki yıl 28 Mayıs'ta şampiyonanın Monako sokaklarına geri dönecek olmasından dolayı epey heyecanlıyım."

"Bu kontrat yenilemede emeği geçen herkese ve özellikle de Monako Prensi Sayın II. Albert'e, Monako Otomobil Kulübü Başkanı Michel Boeri'ye ve tüm ekibine teşekkür etmek istiyorum."

"Ortaklığımızı sürdürmek üzere önümüzdeki sezon tekrar bir araya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz." diyerek heyecanını paylaştı.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

Formula 1 | 2020 Bahreyn GP Raporu

Formula 1 Türkiye Seyircisiz Yapılacak!

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et