Yeni Bir Volkswagen Aldım!

Naaaaaasssılsınız Rhino Ailesi, Kanalıma Hoş Geldiniz! :) Sevgili arkadaşlar yeni arabamızı eminim çok merak ediyorsunuz.

Bu arabayı sizlerden gelen talep ve yaptığım oylama doğrultusunda aldık direk olarak :) Yani siz istediniz ben de aldım diyebiliriz. Bakalım siz bu konuda ne düşüneceksiniz, arabamızı beğenecek misiniz?

VW Passat’ın tarihçesi otomobil tarihinde çok özel bir yere sahiptir. Volks Wagen kelimesinden gelen VW "Halk Arabası" anlamına gelir aslında, yani halkın arabası yani tüm halkın ulaşabileceği, rahatca ve güvenli bir biçimde sürebileceği şekilde bir çıkış noktası vardır VW firmasının ama tabi artık günümüzün oldukça lüks modelleri arasında VW passat yerini almış durumdadır. Gerçi hangi araba artık lüks olmadı da VW lüks olmasın, değil mi?

Passat tutkunlarını oldukça sevindirecek bir haber olduğunu sanıyorum bu videomuzun çünkü benden yıllardır bir Passat araç bekliyordunuz ve nihayet ben de bir Passat alabilme şansını yakaladım için çok keyifli detaylar var. Mutlaka okuyun, B6 Passat, ilk olarak Mart 2005’te Cenevre Otomobil Fuarı’nda gösterildi ve aynı yıl Avrupa’da piyasaya sürüldü. Selefinin aksine, B6 Passat artık platformunu Audi’nin eşdeğer modeli (Audi A4) ile paylaşmıyordu. 5. jenerasyon golfün PQ46 platformunun değiştirilmiş bir versiyonuna dayanan B6 Passat, 4 çekişli 4Motion opsiyonuna da ayrıca sahipti. 1.4 litre ile 3.6 lt hacimli motorlar arasında seçenekleri bulunan Passat, her bütçeye ve tercihe göre aslında bir alım imkanı sunuyordu.

Passat B6, 280 HP’ye kadar güç sunuyordu. Bu nesille birlikte Passat’ın daha çekici CC versiyonu da satışa sunuldu. Bu otomobil o dönem oldukça moda olan dört kapılı coupe formundaydı. 2010’da ciddi şekilde makyajlanan ve B7 olarak anılmaya başlayan Volkswagen model Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı. B7 ile birlikte Alltrack adlı crossover görünümlü bir model de tanıtıldı. Ve bizim aracımız VolkswagenPassat, Passat’ın Volkswagen serisinin sekizinci neslini temsil etti ve 2021 yılının ortalarında da bazı ufak dokunuşlarla facelift yaşadı Volkswagen in amiral gemisi. Bu aşamada klima, direksiyon, amblem vb değişiklikler ile önceki modeline güzel bir ek yakalamış olan Volkswagen Passat, bunun yanı sıra yeni tasarım Volkswagen R line ve Elegance body opsiyonları ile de çehresini de daha sportif hale getirdi çok daha yakışıklı oldu diyebiliriz bu yeni Volkswagen.

Volkswagen 2.0 TDI’lar hariç tüm motor seçeneklerinde manuel ve DSG çift kavramalı otomatik şanzıman opsiyonu mevcut. Volkswagen Passat B8’in ülkemizdeki fiyatları ise 150 bin 600 TL’den başlıyor ve 453 bin 900 TL’ye kadar uzanıyor. Sekizinci nesil Passat’ın station versiyonu da Türkiye’de satın alınabiliyor. Tamirat Tadilat yani Wheelerdealares dizisini hepimiz biliyoruz, özellikle yaşı biraz daha büyük olanlar wheeler dealers bölümlerine adeta bağımlı olmuş durumdalar diyebiliriz sanırım yanlış olmaz. Bizler de kendi çapımızda, kendi imkanlarımız ile, Avrupa'nın şehirlerinde gezerek parçaları toplama imkanına sahip olamadan tabi ki, bu seriyi canlandırmaya ve elimizden geldiğince sizlere keyifli anlar yaşatmaya çalışıyoruz. Tamirat tadilat programı benim özellikle kalbimde ciddi bir yer tutar, Aydoğan usta da bu konuda oldukça hevesli olunca, ortaya da beğeneceğinizi umduğumuz videolar çıkıyor gibi..

Umarım bizim tamirat tadilat serimiz, yani wheelerdealers programımız da uzun zaman devam eder ve sizler de beğeni ile izlersiniz. Sizin de bakıma ve ilgiye muhtaç bir aracınız var ise her zaman bana ulaşabilirsiniz YORUM kısmından, uygun olduğu takdirde sizlere geri dönüşlerde bulunuyoruz bizler de her zaman.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et