X Class Piyasanın Çok Altına Takipçime Gitti

 Naaaaaassılsınız Rhino Ailesi, Ben Sertaç KEMİKSİZ, Kanalıma Hoş Geldiniz.

Evvet arkadaşlar, bu kez X Class' ı yolcu etmek üzere ekspertize gittik bir takipçim ile fakat eskper arkadaş bizi gerçekten dehşete düşüren bilgiler aktardı. Yani aslına bakarsanız sadece eksper işlemi deyip bazen geçebiliyoruz ancak çok hatayı noktaları atlanıyor bazı durumlarda. Mercedes X Class'ı bugün eksper bilgisi yüksek, tecrübesi gayet iyi bir ustamıza götürerek, eksper işlemlerinin sonuna kadar nasıl yapılması gerektiğini öğreneceğiz ve NASIL DOLANDIRILIRIZ veya DOLANDIRILMAKTAN NASIL KURTULURUZ konularına eksper ustamız ile derinden eğileceğiz.

Biliyorsunuz garajda bu arada Passat, BMW'ler, Mercedes, TT, Audi Cabrio derken oldukça fazla bir araç yoğunluğu oldu ve arabaların neredeyse büyük bir kısmı da sorunlu. Bu sebeple bu dev X Class aracı satarak garajda bir ferahlama yakalamak ve Mercedes X'in gidişi ile de yeni araçlara bir bütçe yaratmak istedim. Tercih ettiğimiz marka ise Dynobil oldu arkadaşlar. Baktığımız zaman Türkiye' nin 4 bir yanında, yaklaşık 250 şubesi ile hizmet veren zincir bir ekspertiz Dynobil ve en güvenebileceğimiz firmaların da belki de başında geliyor. Bunun sebebi oldukça usta çalışanlar, ciddi eğitimler ile verilen şubeler ve kurucusunun da bir ekspertiz temelinden gelici ve işin mutfağında oluşu. Dynobil firmasını biraz araştırırsak, ekspertiz işlemlerinde ne kadar önde olduğunu zaten göreceğiz.

Bu sebeple daha önce Audi'mi de götürerek maalesef bir çok hata bulmuş olduğumuz Dynobil ekspere, bu sefer Mercedes'i satın alan takipçimin evine yakınlığından ötürü turan güneşteki şubesine götürdük. Sonrasında da gerçekten ilginç olaylar yaşadık..

Ekspertiz işlemlerinde ustamızın bize verdiği tüyolardan bazılarını size buradan yazacağım ama bazı ekspertiz vakalarını ve inceliklerini de ustamızdan dinlemenizi isteyeceğim çünkü verdiği örnekler gerçekten dehşet verici oluyor! Ekspertiz işinde yanılmam diyeni bile çok rahatlıkla tufaya düşüren farklı ekspertiz işlemleri ile kendini kanıtlayarak aracı daha sonra satışa götüren bir çok örnek ile, ekspertizin inceliklerini bize aktarıyor ustamız. Örneğin ekspertiz öncesinde işlem yaparken plastik tornavida kullanıyorlar, veya ekspertize gelmeden önce aracın suyunu boşaltıp yeniliyorlar, veya ekspertiz yaptırmadan kalın yağ atarak yağ kaçaklarını engelliyorlar gibi gibi..

Ekspertize gittiğinizde, siz de tufaya düşmemek, eksper arkadaşların da fikirlerini alıp dolandırılmamak için bu videoyu mutlaka izlemelisiniz..

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et