Tofaş'ım Var Serisi'nde 200 Bin Liralık Modifiyeli Tofaş

Nassılsınız Rhino Ailesi!? Ben Sertaç KEMİKSİZ, kanalıma hoş geldiniz.

Evet, Tofaş araçları özlemiştik değil mi? En son tofaş aracımızı aşağı yukarı 1 sene önce, yine Ankara'da çekmiştik ve sevgili Sercan' ın Jaguar moru Tofaşı ile çekmiştik. O araç da modifiyelerine neredeyse 150.000 TL harcamıştı. Şimdi sıra Emre Kayış'ın NAMLI Tofaş arabasına geldi! Bu araba için de kabaca 200.000 TL'lik bir modifiyeyi gözden çıkartan Emre, Tofaş etkinliklerinde de bir çok kupa kazanarak, bir nevi Tofaş kupa beyi olarak adını yazdırdı Tofaş severlerin gönlüne :) Peki bu doğan SLX araçta, diğer Tofaş Doğan SLX arabalarda olmayan neler vardı sizce? Öncelikle araca ayakkabı ile binmemizi istemedi Emre ve bu bizim için bir ilk oldu diyebiliriz.

Bizim de bir Doğan SLX aracımız vardı hatırlarsanız ama biz baya kir pas çamurla her daim içine biniyorduk, Emre sizin de anlayacağınız gibi Doğan SLX için oldukça titiz davranan bir kardeşimiz. İkinci olarak bu Doğan SLX 'te daha önce hiç görmediğimiz XR pakolar mevcut. Bir çok farklı pakosu olan tofaş gördük ancak burada bizi bu eşsiz tasarım bekliyor olacak. Emre'nin Doğan SLX aracındaki en önemli özelliklerden biri de ses sistemi modifiyesi bana sorarsanız..

Bu modifiye ile Bugün yine karşınızda kanalımızın sevilen otomobillerinden olan Tofaş serisinden Jaguar rengine sahip bir tofaş getiriyoruz. Evet içinizdeki sesi duyduk tabii ki standart bir Tofaş eğil! Bu otomobil dışarıdan bir Şahin olarak görünse de performans anlamında Şahinle hiçbir alakası olmayan Tofaş kaportasına oturtulmuş bir BMW gibi! Otomobiller modifiye edilince sürekli son plana atılan veya unutulan fren sistemleri ise bu otomobilde unutulmamış ve aracın gittiği kadar durması da önemli ilkesi doğrultusunda hareket edilerek özel fren sistemi Şahin'e yerleştirilmiş.

Tofaş denilince akla dayanıksız şase gelmesine rağmen bu otomobil sonradan güçlendirilmiş bir şaseye sahip. Bir de otomobilin dış tasarımı iyice elden geçmişken orijinalinde olmayan Sunroof da yapılmak istenmiş ve otomobilin tavanına sonradan bir sunroof açılmış. Jant konusunda ise Tofaş serilerine yakışan jantlardan olan BBS krom renkli jantlar araca takılmış. Arka tarafta ise Mako stop farları bulunuyor ve bunların üstüne çekilmiş şeritli Pako aksesuarı yerleştirilmiş. Otomobilin içine geçtiğimiz zaman ise BMW esintileri devam ediyor! E30'a ait Alpine döşemeli Recaro koltuklar takılmış. Arkada yolculuk edecekler de unutulmamış ve arkadaki yolcular için arka tarafa televizyon eklenmiş.

Otomobilde adeta tüm camları çatlatacak derecede güçlü bir ses sistemi de olmazsa olmazlardan. Ön tarafta Pioneer teyp ile multimedia kontrol ediliyor. Camları çatlatmak içinse bagaj komple iptal edilerek ses sistemi tesisatıyla donatılmış. Özet geçecek olursak bu Şahin'imiz caddelerde gördüğümüz her Şahin'e benzemiyor hem dış tasarımda özel detayları hem de kaput altında ve şasesindeki detaylarla pek çok otomobili üzecek bir durumda. Maliyet olarak da uygun olan bu tofaş doğan, doğan slx, şahin tofaş, murat 131, murat 124 gibi arabaları, garajıma eklemeye devam da edebilirim aslında, ne dersiniz?

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et