Tamirat Tadilatta Audi'ye Yeni Jantlar

Audi'nin Tamirat Tadilat bölümlerini 6'ya çıkartarak tüm tamir işlemlerine devam ediyoruz.

Sevgili Arkadaşlar, bu gün arabaya ilk modifiyemizi yapmaya çalıştık açıkçası. Audi A4 3.0 V6 olan aracıma, eski 18 jantar yerine 19' luk cillop gibi yeni jantları aldık. Tabi sıfır lastikleri de almayı ihmal etmedik. 225 olan arka lastik kalınlıklarını, 265 olarak genişlettik, biraz daha Sertaç Kemiksiz tarzına doğru bir adım atmış olduk böylelikle.

Bundan önceki bölümlerde aracın motor arızaları ile ciddi bir boğuşma içine girdik, motordaki tüm aksaklıkları giderdik, motorda yağ kaçakları tamir edildi, bujiler düzeltildi, ateşleme bobini değişti, egzoz işlemleri yapıldı gibi bir çok alanda aracımızı yeniledik. Şimdi sıra yol tutuş ve kozmetik işlemlerine geldi ki benim için geçen bölümde konforunu ve yol tutuşunu arttırmıştık hatırlarsanız, 20 yıllık süspansiyonları ve iki tane bijon üzerinde duran arabayı orijinalinden bile iyi hale getirmiştik.

Yükseklik ayarlarını da doğru düzgün yaptıktan sonra Audi artık güzelleşmeye başladı. Audi A4 cabrio olduğu için araba standart olarak da inik bir yapıya sahipti fakat coilover ile konfor da kazanılmış oldu. Ardından Audi' ye yakışacak bir jant seçmeye çalıştık. 19 ebatlarında olan bu orijinal çelik jantlar bakalım arabanın havasını nasıl değiştirecek?

Tamirat Tadilat bölümleri oldukça ilginizi çekiyor bunu görebiliyorum, aslında bu aracın bu kadar sorunlu çıkması, hem bizim yeni konseptimizi test edebilmemize hem de süreçte karşılaşabileceğimiz tüm tamirat ve tadilat sorunlarını görebilmemize yaradı. Aydoğan usta şe tamirat tadilat sürecini nasıl planlayacağımız, ne eksiklerimizin olduğu, tamirat tadilat ile neleri yapabileceğimiz neleri yapamayacağımız gibi bir çok konu önümüze serildi. Bize zaman zaman büyük problem yarattı zaman zaman da keyifli anlara yol aldık. Yeni bir araba ile bakalım bu tamirat tadilat serisini devam ettirmeye çalışacağız.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et