Takipçimin İkinci El Aracını Birlikte Satmaya Gittik

Naaaaaasssılsınız Rhino Ailesi, Kanalıma Hoş Geldiniz!

Hatırlarsanız sizlere bir hikaye ile seslenmiştim: " Ankara' da arabasını aynı gün çok hızlı bir şekilde, değerine, güvenle, hemen elden çıkartmak isteyen varsa bana ulaşsın" şeklinde ve Ankara'dan bir takipçim olan Erkam bey ulaşan yüzlerce kişiden birisi oldu. Tabi araçlarımız için bazı kriterlerimiz mevcuttu ve bu kriterleri de otoplus tarafından belirlenen şekilde ulaşan takipçi arkadaşlarımıza aktardık. Otoplus merkezlerinin istedikleri bu kriterlere bir göz atmadan önce, dilerseniz süreci size şöyle bir aktaralım. Öncelikle Letgo uygulamasına giriş yaparak, oradan Otoplus sekmesine geçtik ve araba alım - satım platformuna geçmiş olduk.

Buradan daha sonra Otoplus'ın sayfasında verdiği adım adım girişleri yapmaya başladık, marka-model-yıl-kayıt vb girişleri de hallettikten sonra aracımıza online olarak bir fiyatlama geldi. Sizlerin de videoda göreceğiniz gibi Erkam beyin aldığı fiyatlama piyasa değerinin de oldukça üzerine çıktı ve biz de bir randevu alarak işlemlere devam etmeye karar verdik. Randevu alırken otoplus Nata Vega şubesibni seçtik ve saatimizi oluşturduktan sonra o tarafa doğru yola koyulduk. Erkam bey ve ben, ikimiz de otoplus Nata Vega'ya girdiğimiz anda gözlerimize inanamadık çünkü gerçekten devasa bir alan ve ağzına kadar otoplus alım veya satımında kullanılan araba doluydu içerisi! Bu bize fiyatlama konusunda ne kadar cömert ve işlerini ne kadar hızlı yaptıklarına dair ciddi bir ip ucu verdi diyebiliriz. sonra içeri girerek Otoplus yetkilisi hanımefendiye bir randevumuz olduğunu bildirdik ve bizi yetkili arkadaşa yönlendirdi.

Tabi burada çok önemli bir nokta, ikinci el araç alım ve satımlarında artık ülkemizde akıl almaz bir piyasa olduğu ve bu piyasanın da 2. el konusunda bir fırtına rallisine dönüştüğü gerçeğidir. Yani artık ikinci el dendiği zaman arabalarda insan şöyle bir duraksıyor. Sıfır araç gelmemesi, döviz kurlarının oynaklığı ve maalesef artık halkın bazı kesimde fırsatçılığı bazı kesimlerde de endişesi nedeniyle her gün yükselen ikinci el fiyatları can yakar hale geldi. Şimdi böyle bir piyasada, ikinci el durumları böyle akıl almazken, hem aracınızı satabilmeniz hem de sattığınız zaman bir ertesi güne girmeden arabanızı çok çok hızlı bir şekilde ikinci el araçlar arasından seçebilmeniz çok önemli hale geldi. İşte Otoplus gibi bir güvenilir firmanın da avantajı, belki kapısından girdiğiniz anda bir aracı satarken, diğerini de buradan birkaç saat içinde alarak çıkabiliyor olmanız olabilir! bu sebeple otoplus artık ikinci el piyasasında adından çok ciddi söz ettiren ve söz sahibi olan en büyük markalardan birisine dönüşmüş durumda.

Sizin de ikinci el bir araba alma veya satma planınız var ise bu imkanları kullanmanızda büyük fayda var. Tabi ikinci el piyasası haricinde, bir de işlerimizi çok hızlı yapmamız gerekliliği de bizlere ikinci el oto işlerinde tedirginliğe sokuyor. Neden mi? Yani artık bir arabayı öğleden sonra satarsanız, hemen 2-3 saat içinde yenisini almadığınız sürece yarın alacağınız ikinci el oto size gerçekten çok pahalıya gelebilir, hiç bir kar elde edememeyi bırakın, zararla bile bu işlemlerden çıkabilirsiniz. Gerçekten ikinci el oto alımı ve satımı yapacak kişilerin çok dikkatli, çok araştırmacı ve piyasaya ve fiyatlara çok hakim olması gerekmektedir. yoksa ikinci el oto alırken bir anda her şey tersine dönebilir. Burada otoplus hizmetlerinin ve desteklerinin tekrar faydasını ve önemini görebiliyoruz tabi. O zaman ikinci el oto alımında veya satımında ikinci el otonun öncüsü otoplus - letgo diyebiliyoruz.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et