Mustang GT | Ford Mustang 1.000 HP

Mustang GT 2017 aracı almışlar, öncelikle widebody yapmışlar, sonrasında modifiye edip 1.090 HP yapmışlar, sonra da caddelere salmışlar! Evet, işte karşınızda müthiş bir Ford Mustang GT! Amerika'nın bağrından, ekranlarınıza.

5 Aralık 2013’te tüm dünyada aynı anda eş zamanlı düzenlenmiş olan bir basın etkinliğinde tanıtılmış olan bu 6. nesil (2015' den günümüze) 2015 Mustang, yerini almış olduğu bir önceki Ford GT arabasına göre daha büyümüş ve iç mekan olarak da daha genişlemişti.

Bu yeni kasa Ford Mustang arabada 3 adet farklı motor seçeneği yer almış oldu; 3.6 litrelik “Cyclone” V6, 2.3 litre turboşarjlı ve direkt enjeksiyonlu I4 ve 5.0 litrelik “Coyote” V8 motorlardı. Seçenekler arasında en küçük V6 motor, tam olarak 300 beygir güç ve 379Nm tork üretirken, en güçlü seçenek olan GT350 ise V8 motoru ile 526 HP ve 529 NM üretmekteydi.

Mustang’in yeni modeli dışında, bu modelde Ford markasının yeni tasarım dili olan EVOS izler çok barizdi. Aynı zamanda aracın kabini de oldukça şıklaşmış ve genişlemişti. Bu da arka koltukta yolculuk edecek Mustang misafirlerine daha geniş bir iç hacim sunmaktaydı.

Tarih 2014 ortalarını gösterirken de, Mustang GT Coupe şaseden sadece 50 adet 50. yıl aracı üretilmişti. Bu araçlar yalnızca iki renkte yani, Wimbledon Beyazı ve Kona Mavisi renklerini taşımaktalardı. Bu seride 50.yıla özel olarak kaplanan camlar, kaşmirle dikilen deri kaplamalı direksiyon, özel kapı ve koltuk kaplamaları gibi özel tasarımlar yer alıyordu.

Ford Mustang fiyatları ise Amerikada yaklaşık 30-35 bin dolar bandında gezinmekteydi. Ford otomobilleri arasında Mustang kendine yıllardır vazgeçilmez bir taht edinmişti ve bu Ford Mustang modeline özgü bir durumdu.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler