75 Bin TL'lik Yeni Egzoz | Armytrix BMW G20

Türkiye’de bir ilk, 75 bin TL’lik egzoz sistemi G20 proje aracıma takıldı! Dünyaca ünlü Armytrix egzozları projemize sponsor oldu! Şimdiye kadar kullandığım en yırtıcı egzoz ve aldığım en parçalayan egzoz sesi sanırım Armytrix. Bu kükremeyi unutamayacaksınız...

Videoyu izlerken hissedeceğiniz gibi ben bomba gibiyim! Egzoz sesi olarak hayalimdeki sesin bile ötesinde bir ses ile karşınızdayım... Bu seferki egzoz modifiyesi, Milltek egzozundan bile kat kat daha başarılı oldu diyebilirim.

Bir yandan kanalımıza yeni arabalar ve farklı konseptler eklerken, öte yandan esas projemiz BMW G20 - BMW G80 M3 (BMW M3) dönüşümüne de hızla devam ediyoruz! Dünyaca ünlü Armytrix firması Instagram üzerinden bana ulaştı bu sefer. Gerçekten ilk mesajı gördüğüm zaman kalbim yerinden çıktı diyebilirim! Sonrasında yazışmalar ve görüşmelerin ardından, bu yaklaşık 7.500 $'lık (+kargo ve vergi ile 9.000$) sistemi bana ücretsiz göndereceklerini söylediler.

Tabi bunun karşılığında da egzozun monte edilme, kutu açılımı ve son sesine dair bir uzun video ile, bir de egzoz üzerine kısa klip talepleri oldu. İlk taleplerini yerine getirmek üzere biz de heyecanla işe koyulduk.

Bu egzoz sistemini aslında G80 projesi bittiği zaman kullanacak olsam da, şimdilik denemekten hem kendimi alamadım hem de sponsorluk işinin gerekliliğini yerine getirmiş oldum diyebiliriz. Orijinal sisteme dönerek, proje bittiğinde tekrardan montajını yapıp, G80 olarak bu ses ve egzoz ile yollarda yerimizi alacağız inşallah.

Biliyorsunuz bir önceki videomda bir Seat Leon araba almıştım, sizlere de ucuza satma sözü vererek, bir nebze de olsa kazık yedim ama bu egzozun montajı tamamen ikinci el videosunda yediğim kazığı unutturdu diyebilirim.

Ve şunu söyleyebilirim ki bir önceki egzozumu neredeyse bir Varex egzoz fiyatına almıştım ama bu seferki neredeyse bir araba fiyatına eş değer. Hiç korkmayın, gerçekten fiyatının hakkını verecek bir egzoz sesi dinletecek bizlere.

Egzoz modifiyesi, benim gençliğimden beri yaptığımız ilk modifiyelerden birisidir. Türkler olarak da illa elimizden bi Varex egzoz geçmiştir, değil mi? Özellikle BMW modellerinde, BMW 3 Serilerinde, çok ciddi bir ses sağlayan bu modifiye, beygire de verdiği ufak katkılar ile modifiyecileri bir süre için keser.

Tabii dolaşırken aldığınız sesten dolayı hissettiğiniz duygular, gururla etrafınıza bakmanız da cabası. Tabii, daha sonra hava filtresidir, yaydır, janttır gibi maliyeti biraz daha pahalı parçalara bu serüven devam eder.

Egzozumuzun markası Akrapovič değil. Ama bu markaya kafa tutan Armytrix marka, dünyada göğsümüzü gere gere bizleri paylaştıracak bir marka! Tam da projemize yakışır şekilde. Tabii işin şakası ile bir varex egzoz da değil, tamamen orijinal bir egzoz markası ile yola devam ettik.

G80 M3 dönüşüm projemizin M3 kısmına geçmeden önceki ilk aşama için aslında biraz fazla iddialı bir marka, daha önceki orijinal BMW egzozundan birkaç gömlek de daha üstün bir marka Armytrix. Bu orijinal BMW modifiyesi için, BMW anlaşmalı ve BMW parça numarası ile üretilmiş olan egzoz, gerçekten umduğum sesi bana verdi çok şükür. Aslında benimkisi ciddi bir riskti fakat hesaplar çarşıya uydu!

Şu anda, BMW G20 aracımı neredeyse, frenler hariç, tamamen BMW M340i haline getirmiş durumdayız.  BMW 3 Serisi, tüm hızı ile dönüşümüne devam ediyor ve projemiz hızla ilerliyor. BMW 3 Serisi için yedinci nesil; Yeni 3 Serisi BMW tasarım dilinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor adeta.

Bambaşka çizgiler ve donanımlar ile Türkiye’de satışa sunulan yeni G20 3 Serisi, alışılagelmiş tasarım öğelerini yeniden yorumluyor. En hızlı BMW’nin yapısal reformlarındaki farklılıkları neredeyse tüm segmentlerine aktarıldı fakat burada bariz fark yaratan kesinlikle BMW 3 Serisi G20 modelidir demem gerekiyor.

Şuan trafikte karşılaşacağımız bilindik arabalardan birisi olan BMW G20, teknik olarak bir çok özelliğin yanı sıra modifiye tutkunları için de üretilmiş bir araç sanki. İşte bu modifiyelerden birisi de karbon hava filtresi kiti!

Umarım sizler de bu modifiye egzoz sesini beğenmişsinizdir ve kanalıma abone olarak beni desteklersiniz.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni BMW i4

Yeni BMW i4

Yeni BMW XM

Yeni BMW XM

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us