İkinci Elde Beş Altın Kural

Artık ikinci el piyasası uçtu gitti, sıfırlara zaten yetişilmiyor ve bizim için tek seçenek artık neredeyse tek atımlık diyebileceğimiz kurşunumuzu, yani ikinci el araç seçimimizi en doğru biçimde yapmak. Bunu yapabilmek için çoğumuz ekspertiz firmalarına güvenerek hareket ediyor, gücümüzün yettiği orandaki kademeden bir ekspertiz yaptırıyor ve araçlarımızı buna göre almaya çalışıyoruz.

Peki ya ekspertiz yaptırdığımız firmalar da yanılıyorsa? Evet arkadaşlar, bu da pek ala mümkün oluyor, tıpkı benim aldığım audi A4'te olduğu gibi.. Maalesef bir dolandırıcıya denk geldik ve arabanın ellemedik yerini bırakmadık ve hala da tamir ettirmeye devam ediyoruz. İşte siz de ekspertiz yaptırmanıza rağmen böyle bir duruma düşmeyin diye bugün sizlere otoplus bünyesinde, kendiniz ekspertizi nasıl yapmalısınız, nelere dikkat etmelisiniz, eksperin gözden kaçırdıklarını siz nasıl atlamamalısınız gibi konuları detaylı detaylı işleyeceğiz. Otoplus gibi dev bir firmanın ekspertiz işlemine çok güveniyor olsak da her zaman, yine de göz gözden üstündür diyerek sizin de dikkatle bakmanız gereken 5 altın kuralı burada bildireceğiz, hatta 5 değil bu kurallar baya 10-15'e kadar da çıkacak.

Neden otoplus ile bu çalışmayı yaptım da diğer bir başka marka ile yapmadım derseniz, diğer markalar başkalarının alım ve satımlarında aracı oluyorlar fakat Otoplus burada arabaları kendisine alıyor ve arabaları yine kendi bünyesinden satışa çıkartıyor. Yani burada aslına bakarsanız sorumlulukları en az 2 hatta 3-4 kat daha da büyümüş oluyor. Çünkü yapılacak bir hata ilk önce otoplus alım kısmına yansıyor tamir maliyeti, hatta huzursuzluk maliyeti bile olarak ve sonrasında da tekrardan kontroller, belki tekrardan bakım ve tamir maliyetleri olarak ciddi sıkıntılar doğuruyor. Bunun engellenebilmesi açısından otoplus tüm alımlarını yaparken kılı kırk yararak öncelikle kendisine, sonrasında da tüketiciye sorunsuz bir işleyiş ve %100 müşteri memnuniyeti sunabiliyor. Bu konu otoplus için göz ardı edilemez bir süreç olarak devam ediyor. ikinci el piyasası haricinde, bir de işlerimizi çok hızlı yapmamız gerekliliği de bizlere ikinci el oto işlerinde tedirginliğe sokuyor.

Neden mi? Yani artık bir arabayı öğleden sonra satarsanız, hemen 2-3 saat içinde yenisini almadığınız sürece yarın alacağınız ikinci el oto size gerçekten çok pahalıya gelebilir, hiç bir kar elde edememeyi bırakın, zararla bile bu işlemlerden çıkabilirsiniz. Gerçekten ikinci el oto alımı ve satımı yapacak kişilerin çok dikkatli, çok araştırmacı ve piyasaya ve fiyatlara çok hakim olması gerekmektedir. yoksa ikinci el oto alırken bir anda her şey tersine dönebilir. Burada otoplus hizmetlerinin ve desteklerinin tekrar faydasını ve önemini görebiliyoruz tabi. O zaman ikinci el oto alımında veya satımında ikinci el otonun öncüsü otoplus - letgo diyebiliyoruz.

Comments powered by CComment

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et