fbpx

Çekim Sırasında Klasik 1969 Ford Mustang'i Kırdık

Ford Mustang ile aşırı keyifli giden çekim esnasında bu 1969 model klasiği kırdık. 5.8lt hacme sahip, V8 homurtusu maalesef içimizde kaldı.

Bugün daha önceleri Amerika'da, 1.000 HP' lik torununu çekme fırsatı bulduğumuz bir klasik var, 1969 model Ford Mustang. Yaşı yetenlerin veya uzaktan yakından hiç denk gelme ihtimali olmayan genç kardeşlerimizin bile bildiği bu model, 50 yılın üzerinde bir yaşa sahip ve bir o kadar da üne sahip!

Amerikan Ford markasının, 1900'lü yılların başında kuruluşundan beri en beğenilen modellerinden bir tanesi de şüphesiz Mustang, sahip olduğu sportif tasarım, güçlü motorlar ve ulaşılabilirlik gibi bir çok avantajı sayesinde, artık günümüzde ikonik denebilecek konuma gelmiştir. Az önce de bahsettiğim gibi, günümüzde ise Ford markası hala Mustang adı ile üretime devam ediyor ve çılgınca da tercih edilmeye devam ediyor. Ford 'un bu başarısını da buradan kesinlikle tebrik etmemiz gerekir!

Mustang modeli, yani yaban atı, zaptedilemez at anlamındaki Mustang'ler, ilk tanıtıldığı 1964 yılından günümüze kadar 6 farklı jenerasyon ile kendini göstermiştir fakat Mustang'i Mustang ikonu yapan kasa ise tartışmasız 1. Jenerasyon olarak 1973 yılı sonuna kadar üretilen kasadır. Bizim çekim yaptığımız aracımız da ilk jenerasyonun hırçın üyelerinden biri olan 1969 model bir Ford Mustang.

1. jenerasyonlardan bir tanesi olan 1970 model Ford Mustang modeli. Müthiş rengi, dev V8 motoru ve harika kondisyonu ile bizleri etkilemeyi başaran 1970 Mustang'in kasa tipi ise çok ama çok etkileyici. Fastback olarak adlandırılan bu kasa, diğer 2 kasa tipinden daha sportif görünümü ile net bir şekilde ayrılıyor.

Bakalım bu diri görünen klasiği sizler de bizler kadar beğenecek misiniz?

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et