BMW G80 M3 Projemizde Renk Hazır!

Sevgili arkadaşlar, artık BMW G80 M3 projemizin sonuna geldik diyebiliriz, artık aracımın satış zamanı geldi diyebiliriz Bu videomuzda oldukça farklı içeriği bir arada göreceksiniz. Öncelikle yeni gelen BMWg80 M3 Competition egzoz sistemimizin montajını yapacağız. Bu egzozumuzu daha önce kullanmakta olduğum bmw "M Performance" egzozu ile değiştirdik.

Bu değişim aracın sesini bambaşka bir hale getirdi açıkçası ve günlük kullanım için de çok verimli, tamamen orijinal bir sisteme çekti aracı. Şunu diyebilirim ki BMW M3 competition egzozu şu ana kadar yapmış olduğumuz en başarılı egzoz modifiyelerinden birisi, hatta ilki oldu. Bu belki de yapacağımız son BMW projesi de olaiblir, bu konuda çok emin değilim ama aklımda sanki daha büyük bir plan var gibi BMW G80 m3 dönüşümümün ardından.

Sanki sizce de bmw konusunda yeterli bir seviyeye gelmedik mi? Diğer bir modifiye işlemimiz frenlerimiz oldu. Biliyorsunuz bu modifiye değişikliğini daha önce de yapmaya çalıştımsa da, bir çok aksilikle karşılaşarak neredeyse son 8 aydır tamamlama ya çalıştığım bir modifiye haline dönüşmüştü. Açıkçası arabanın dışarıdan eksik kalan tek modifiyesi olduğu için de beni oldukça rahatsız ediyordu maalesef. Aldığım bir önceki sette gelen diskler göbekten çok fazla yamuk olduğu için, montaj aşamasında başımıza bir çok sıkıntı yaşatmış hatta westinghouse yani fren merkezimizi de patlatmıştı. Bu fren modifiye işlemini yaparken, bu sefer geçici olarak kullandığım bmw g20 fren merkezi yerine yine G80 M3 fren merkezini de modifiye ettim. Sevgili Oğuz ile sonunda hallettiğimiz bu modifiye, gerçekten yüzümü güldüren en önemli mmodifiyelerden birisi oldu.

Buradan da artık değiştirmeyi istediğim kaplama kısmına geçtik. Sevgili Mustafa ile GMG garajda sizlerin de oylamış olduğunuz renge karar vererek, bu sefer halkın oyuyla direk trolsüz, bam bam bam araç kaplama işlemimizi yaptık!

Son yaptığımız ankette araç kaplama rengini %78 gibi bir oranla mor olarak seçen siz sevgili takipçilerim ile bu süreci tamamlamaya çalıştık. Bence araç kaplama sonucunda gerçekten de bambaşka bir seviyeye geldi! Çünkü daha önceki pembe-turuncu renk oldukça fazla sizler üzerinde ayrılığa yol açmıştı, neredeyse yarı yarıya bir beğenme ve beğenmeme söz konusu iken, artık bgn seçtiğimiz araç kaplama renginin su götürmez şekilde çok büyük çoğunluk tarafından beğenileceğine de eminim.

Comments powered by CComment

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et