BMW E39 540i Pişmanlık Mı Olacak?

Naaaaaassılsınız Rhino Ailesi, Ben Sertaç KEMİKSİZ, Kanalıma Hoş Geldiniz

Biliyorsunuz ki bundan 4-5 ay önce bu BMW 540i e39 aracı, sıkı bir takipçim olan Uğur beyden satın almıştım ve alırken de oldukça mutlu ve bir çocuk gibi sevinçliydim, keza Uğur bey de aynı şekilde heyecanlıydı ve arabanın benim kanalımda bir bmw e39 M5' e dönüşeceği günleri iple çekiyordu.

Fakat süreç maalesef ikimizin de beklediği gibi gitmedi ve Uğur beyin bilgisi dahilinde olmayan bir çok eksiklik ve aksaklık daha ilk videodan kendisini gösterdi BMW e39'da.. Biliyorsunuz ki (bölüm 1'i izleyenler tabi) araba daha alış sırasında çok iyi bir bmw ustası olan Erdem Bal'ın testinde neredeyse yolda kalıyordu. Sonra bazı müdahaleler vesaireler sonucu bizim koca oğlan BMW e39 hayata dönmüştü ANCAK bu sorunların ve buzdağının maalesef yüzeyde kalan kısmıydı.. BMW e39 bizlere gerçek yüzünü göstermek için çok da oyalanmadı..

Bmw e39 için aslında iki kere yol yapmamızın ardından bir ekspere sokarak durumu görmek istedik. Sonuç olarak E39 BMW yi alırken hiçbir ekspertiz yapmadan, ustaların sözü ile karar verip, güvenerek almıştık fakat e39 un ekspertizinden sonra pandoranın kutusu açılmış oldu. Dynobil firmasında yapılan ekspertiz videomuz tam 45 dakika ve tamamen bilgi içerikli olarak çok yüksek izlenme aldı, sebebi ise arabanın yani e39 540i nin sorunlarla dolu oluşu ve bizleri bir çok sıkıntılı bölümün bekliyor olmasıydı. Artık tamirat tadilat izleyicileri, bir araba alındığı zaman başına açacağı dertleri sezerek, gelecek bölümleri tahmin edebiliyorlar sanırım e39 da işte aynen böyle oldu..

Ne demişler eski bir bmw alıyorsan, özellikle de bir e39 alıyorsan ki bu bir de 540i ise o zaman burnun pislikten çıkmaz. Biz de sanırım e 39 ile bu süreçleri dibine kadar hissedeceğiz ve 540i nin bize getireceği sürprizleri metanetle karşılayacağız. Tamirat tadilat serimizin e39 540i bölümleri ise Nata Vega Protech Bosch Car service bünyesinde ve onların uzmanlığı altında çekilmiştir tamamen. Tamirat Tadilat konularında uzman bir ekiple çalışıyor olmak, Alman disiplini ve zamanlaması ile işlerimizi olması gerektiği sürede tamamlamış olmak, tamirat tadilat serilerinin daha düzenli ve keyifli geçmesini sağladı kesinlikle, en azından bizim adımıza çok daha az yorucu oldu.

Tamirat bölümlerindeki en büyük eksiklik parça tedariği ve tamiratı olarak göze çarparken, Protech Bosch Car Service bu konularda etkin ve yerinde aksiyonları ile, bekleme ve parça bulma sürelerini minimuma indirerek, arabanın motor, motor için, şanzuman, elektrik tesisatı gibi bir çok konusunun tamirat tadilat zamanlamasını çok hızlı bir şekilde halletti. Tamirat ve tadilat bizim için çok neşeli bölümler oluyor ve sizlerin de izlemekten zevk aldığı bölümler haline geliyor eminiz ki. Tıpkı 30-40-50' li yaşlardan olanların İngilteredeki programı wheeler dealers dizisini hepimiz biliyoruz, özellikle yaşı biraz daha büyük olanlar wheeler dealers bölümlerine adeta bağımlı olmuş durumdalar diyebiliriz sanırım yanlış olmaz. Bizler de kendi çapımızda, kendi imkanlarımız ile, Avrupa'nın şehirlerinde gezerek parçaları toplama imkanına sahip olamadan tabi ki.

Bu seriyi canlandırmaya ve elimizden geldiğince sizlere keyifli anlar yaşatmaya çalışıyoruz. Wheeler Dealers benim özellikle kalbimde ciddi bir yer tutar, umarım videolar böyle çıkıyordur ve umarım bizim tamirat tadilat serimiz, yani wheelerdealers programımız da uzun zaman devam eder ve sizler de beğeni ile izlersiniz.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et