BMW E39 540 İle M3 Rhino Yarıştı

Bir çok mesaj ve talebin ardından, hazır bizim E39 M5 projemiz de bitmişken, esas oğlan M3 Rhino ile, büyükbaba Rhino 540i'yi bi karşı karşıya getirelim istedik. Sizin de bildiğiniz gibi e39 üzerinde çok ciddi çalışmalar yaptık, motorundan tutun da yalan yanlış takılmış parçaları orijinalleri ile değiştirmeye kadar, arabayı neredeyse sıfırladık. Ve bunları yaptıktan sonra da e39 M5 egzozlarının montajını yaptık ki araba inanılmaz bir şekilde kendine geldi! Adeta bir canavara döndü, yani bazen eski e39 540 nerdeee, şuanda benim kullandığım arabam nerede demekten alı koyamıyorum açıkçası.

E hazır bizim e39 bu kadar kanlanıp canlanmışken, herkesin isteği olsun diye düşünerek, ona ufak da bir vitamin takviyesi yaparak yollara düştük.  Öte yandan BMW projelerim arasında en gözdesi olan G80 M3 Rhino ise, köşesinde sakin bir şekilde, yeni rengi ile bu yarışı beklemeye koyuldu. Biliyorsunuz BMW G20 1.6T motorları aslında neredeyse tamamen 2.0 motor gibi olduğundan ve düşürülmüş hacimden ötürü sıkıştırma oranı farklılığından ötürü çok ciddi bir performans veremeye hazır motorlar. Yani bir BMW G20, G80 M3 Rhino diyeli hatta; iyi bir marka downpipe ile, iyi bir egzoz ve hava emiş sistemi ve sonrasında da BMW'den anlayan iyi bir yazılım ile stage 2 ye kadar getirildiğinde yaklaşık 296 - 298 HP ve 395 NM tork değerlerine ulaşabiliyor. Bu da bizim esas oğlanı tabi ki kağıt üstünde favori yapıyor. Ama diğer tarafta da bir safkan bmw 4.4 olması akılları da karıştırmıyor değil! Bakalım bu iki bmw aracın kapışmasında neler olacak!

 Rislone Carpower Nano Prime™ Motor Performans Arttırıcı; MoS2 ve WS2 Nano Teknolojisine Sahiptir ve İçeriğinde, Dünyadaki En Dayanıklı Metal Olan Tungsten Nano Kürecikleri Bulundurur. Bu sayede kullandığı teknoloji ile Performansı Artırır, Beygir Gücü ve Torku Artırır, Motor Sürtünmesini, Isıyı ve Aşınmayı Azaltır, Aşınmış Metal Yüzeylerin Dolgu ve Kaplama ile Onarımını Sağlar ve Motor Çamurlarını Temizler ve Önler. Rislone Carpower Motor Onarıcı ise; kaybedilen Performansı Geri Kazandırır, Motor Kompresyonunu ve Beygir Gücünü Artırır, Sızıntıları, Gürültüyü ve Dumanı Durdurur, Korumayı Artırır.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et