BMW 540i V8 Aldım

Naaaaaassılsınız Rhino Ailesi, Ben Sertaç KEMİKSİZ, Kanalıma Hoş Geldiniz

Evet, her şey aslına bakarsanız instagramdaki bir hikayeden sonra başladı bizim için. Bir karşılaştırma yapmıştım ve aldığım BMW, almadığım BMW 'ye karşı ciddi bir hezimet yaşamıştı. Buradan hareketle, Uğur bey bu kasanın profilini toparlamam ve arabayı herkesin gözünde bir üst sınıra ulaştırabilmem için bana ulaştıııı.. Evet, buradan sonrası gerçekten çok enteresan gelişiyor, videonun bu kısmını dikkatle izlemenizi öneriyorum.

Birazcık kasa ve araba ile ilgili bilgi vereyim, aslına bakarsanız benim de oldukça genç olduğum yıllara denk gelen bu bmw kasası E39 o zaman da şuanki gibi tüm gençlerin hayalini süslerdi. Şimdi nasul F80 - F82'ler hayal süslüyorsa, o zamanlar da biz sokaklarda kolay kolay bir M3 - M5 gibi performans araçları göremezdik ve e39 kasada görebildiğimiz en hızlı ve lüks araba bu arabaydı. Bir de şuanda bir çok versiyonu gelmiş ve onlarca yeni arabaya ilham vermiş olan e39 angel eyes far tasarımı da dünya'da ilk kez bu arabada kullanılmıştı. Bu bile bir araba için çok sıradan olmak yerine e39 gibi bir efsane olmasına yeterli bir sebeptir aslında.

Şuanda gerçekten bir e39 sahibi olabildiğim için o kadar mutluyum ki sizlere anlatamam. Bu kadar yaşlı bir araç alıp da bu kadar çok seveceğime asla inanamazdım, e39 benim için ciddi bir sürpriz oldu. Bu arabayı modifiye ederken herkes çok rahat olacağımıza inanıyor ancak 540i gibi bir aracı, BMW M5 gibi bir araca dönüştürmek için bazı belli başlı sıkıntılarımız mevcut. Öncelikle kadran modifiyesi o kadar komplike ve karmaşık ki, henüz türkiyede bunu yapabilen olmadı.. Diğer bir zor modifiye ise aracın orijinal M5 egzozlarına geçişinde olacak çünkü arabanın bagajını bu modifiyede baştan başa kesmeniz ve egzoza bir yuva açmanız gerekiyor. Diğer bir zor modifiye ise arabanın frenleri konusunda oluyor. Çünkü M5 frenleri kesinlikle tak kullan değil ve daha büyük frenler de isterseniz bu sefer de bazı ayak ve tutucu modifiyelerine girmeniz gerekiyor.

Yani bu arabaya modifiye işi o kadar da kolay değil .. Uğur bey bana arabayı ÜCRETSİZ olarak göndermeyi teklif etti öncesinde, tabi bu benim için bile beklenmedik bir durumdu açıkçası. Tamam bana her zaman güveniniz sonsuz, çok şükür benim de siz sevgili takipçilerime ve şu ana kadar hiç böyle istenmeyen bir olay iki taraflı da yaşamadık ancak yine de çok garipti ve benim biraz şüphe ile yaklaşmama sebep oldu açıkçası. Ertesi gün bir araç almak için Ankara'ya geliyordu tesadüfen ve oturduk biz de bir yemek yedik, sohbet ettik ve benim gerçekten sıkı bir takipçim olduğuna kanaat getirdim geçirdiğimiz yaklaşık 2 saatten sonra. Sizler benden bir bmw e60 çok istediniz biliyorum. 

AMA BU BENİM GÖNLÜMDE OLAN BİR ARAÇTI, SİZLERE SÖZÜM SÖZ BİR DE E60 ALACAĞIM! Hadi bakalım bu 540i bizlere neler söyleyecek. sekizsilindir sesi, yolda verdiği haz, inanların böyle bir güç beklemiyor olması gibi bir çok farklı özellik şuanda burada yatıyor. Bu sebeple gerçekten çok mutluyum. Bu sekizsilindir aracın tüm restorasyon süreci neredeyse iki yıl sürmüş ve restorasyon boyunca araba tamamen çıplak hale getirilmiş, ondan sonra yalıtımları yapılmış ve tüm cıvatalarına kadar her noktası değişmiş arkadaşlar. 

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et