Audi A4 3.0 V6 İçin Rektefiye Şart Oldu!

Bundan bir kaç gün önce sahibinden satın almış olduğum ikinci al aracım, Audi A4 3.0 V6 biliyorsunuz bizi daha eve dönemeden yolda bırakmıştı. Ciddi bir teklemenin ardından kapanan motor, çok enteresan sesler çıkartarak yüreğimizi ağzımıza getirmiş ve çekici ile garajın yolunu tutmuştu. İkinci el aracı aldığım arkadaş, aracın her şeyinin yerinde olduğunu söylemiş, hiç endişelenmemiz konusunda bizi telkin etmeye çalışmıştı ben çekici üzerinde gece vakti garajın yerini tutmuşken..

İşte Bölüm iki de tam olarak buradan başlıyor. Yani motorunda problem oluşarak yolda kalan yeni arabamı çekicinin üzerine yükleyip tamire götürmemizle. Sonrasında Aydoğan usta bizleri karşıladı, arabanın önce bazı arıza tespit ve ölçümlerini yaptı, motorun her yerinden gelen yağların neler olduğunu anlamaya çalıştı, ateşleme ve kayış problemlerinin açıklığa çıkmasını sağladı, gaz kelebeğindeki kırıkları tespit etti, arabanın çiğ benzin yakmasının sebeplerini araştırdı derken bu masraflı ve sorunlu arabaya ne kadar büyük emek ve zaman harcayacağımızı tespit etmeye çalıştık birlikte. Bu aşamadan sonra sahibinden aldığım bu problemli Audi'yi toparlamaya geçebilmeyi umuyoruz artık.

Sahibinden sitesine yine girip, uzunca bir irdeleme yaptım geçen gün ve kendime yine karışık bir ikinci el satın alma favori listesi oluşturdum. Mercedes, Audi, BMW gibi bir çok aracı listeme ekledikten sonra, detaylarını işlemeye başladım. Çünkü sahibinden sitesinde o kadar farklı fiyatlar ve satıcılar mevcut ki, insan ne yapacağını bilemiyor.

2021 yılına umutlarla giriş yapıyoruz. Araba piyasanın da son yıllarda görülmemiş şekilde taklalar attığı 2020 yılında araç alım-satım işlemleri oldukça sancılı geçti. Biliyorsunuz bu konsept için daha önce de bir Mercedes araba aldım ikinci el olarak, sahibinden satılık şekilde biliyorsunuz ve o denemede de yaklaşık 15 bin TL gibi bir zararım olmuştu.

Ama yaşatmaya çalıştığım bu konsept için yılmadan ikinci denemeyi de yapmaya karar verdim ve bir Audi A4 3.0 Cabrio aracı kanala kazandırdık, yani en azından satın aldık ama akıbeti ne olacak onu bilemiyoruz.. Bu videolar artık tam olarak hepimizin gençliğinde izlemekten zevk aldığı bölümler haline dönüşüyor diyebiliriz sanırım? Wheeler Dealers tarzında videoların devamının gelmesini istiyorsanız lütfen bizleri beğenmeye ve kanala abone olmaya devam edin.

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et