6 Bin Dolarlık Akrapoviç İmzalı Egzoz

Projeye çok yakışan bir egzoz taktık, Akrapoviç imzasını sesinde duyabilirsiniz. Sonunda da çok gürültülü olduğu için maalesef geri çıkarttık...

Videoyu izlerken hissedeceğiniz gibi ben bomba gibiyim! Egzoz sesi olarak hayalimdeki sesin bile ötesinde bir ses ile karşınızdayım.. Bu seferki egzoz modifiyesi, Armytrix egzozundan bile kat kat daha başarılı oldu diyebilirim! Koç Egzoz, Sevgili Nevzat Usta ve oğlu Emre'ye de emekleri için teşekkür ediyorum.

Bir yandan kanalımıza yeni arabalar ve farklı konseptler eklerken, öte yandan esas projemiz BMW G20'den BMW G80 M3'e dönüşümü bitirdik, zaten videonun sonunda da arabanın bitmiş halini göreceksiniz. Biliyorsunuz dünyaca ünlü Armytrix firması Instagram üzerinden bana ulaşmış ve projemize sponsor olmuştu. Fakat maalesef yuva ve genişlik olarak Armytrix, G80 kasaya oturamadı arkadaşlar ve onu sökmek zorunda kaldık.

Onun yerine birazdan göreceğiniz, BMW M2 LCI kasanın "M Performance" Akrapoviç imzalı egzozunu bünyemize kattık, şok bir transfer operasyonu sonucunda.

Tabii bunun karşılığında da egzozun monte edilme, kutu açılımı ve son sesine dair bir uzun video ile, bir de egzoz üzerine kısa klip talepleri oldu. İlk taleplerini yerine getirmek üzere biz de heyecanla işe koyulduk. Bu egzoz sistemini aslında G80 projesi bittiği zaman kullanacak olsam da, şimdilik denemekten hem kendimi alamadım hem de sponsorluk işinin gerekliliğini yerine getirmiş oldum diyebiliriz. Orijinal sisteme dönerek, proje bittiğinde tekrardan montajını yapıp, G80 olarak bu ses ve egzoz ile yollarda yerimizi alacağız inşallah.

Egzoz modifiyesi, benim gençliğimden beri yaptığımız ilk modifiyelerden birisidir. Türkler olarak da illa elimizden bi varex egzoz geçmiştir, değil mi? Özellikle BMW modellerinde, BMW 3 serilerinde, çok ciddi bir ses sağlayan bu BMW modifiye, beygire de verdiği ufak katkılar ile modifiyecileri bir süre için keser. Tabii dolaşırken aldığınız sesten dolayı hissettiğiniz duygular, gururla etrafınıza bakmanız da cabası. Tabii, daha sonra hava filtresidir, yaydır, janttır gibi maliyeti biraz daha pahalı parçalarla bu serüven devam eder.

Egzozumuzun markası Akrapoviç değil, ama bu markaya kafa tutan Armytrix marka, dünyada göğsümüzü gere gere bizleri paylaştıracak bir marka! Tam da projemize yakışır şekilde. Tabii işin şakası ile bir varex, varex egzoz da değil, tamamen orijinal bir egzoz markası ile yola devam ettik. G80 M3 dönüşüm projemizin M3 kısmına geçmeden önceki ilk aşama için aslında biraz fazla iddialı bir marka, daha önceki orijinal BMW egzozundan birkaç gömlek de daha üstün bir marka Armytrix. Bu orijinal BMW modifiyesi için, BMW anlaşmalı ve BMW parça numarası ile üretilmiş olan egzoz, gerçekten umduğum sesi bana verdi çok şükür. Aslında benimkisi ciddi bir riskti fakat hesaplar çarşıya uydu!

Umarım sizler de bu modifiye egzoz sesini beğenmişsinizdir ve kanalıma abone olarak beni desteklersiniz.

Comments powered by CComment

Author's Articles

Related Articles

Yeni BMW i4

Yeni BMW i4

Yeni BMW XM

Yeni BMW XM

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Every week, new videos on interesting topics are with you on our YouTube channel.

Meet The Team

Newsletter

Subscribe to our newsletter to never miss any new car news.

Get inspired every week

Follow us