BMW i Vision Dee Dönemi Başlıyor

BMW i Vision Dee Dönemi Başlıyor

BMW teknoloji çağını iyice abartmış durumda. Konuşabilen, renk değiştirebilen ve çok daha fazlasını yapan konsept modeli i Vision Dee, 2025 yılında yollarda olacak.

Las Vegas'ta düzenlenen CES 2023 Fuarında birbirinden ilginç tasarımlar ve teknolojiler insanlarla buluşmaya devam ediyor. Fakat onlardan biri var ki, otomobil dünyasında bambaşka bir yere varacak teknolojileri kullanıcılara sunuyor.

BMW tarafından üretilen i Vision Dee isimli konsept model, bir otomobilden en fazla ne beklenir sorusuna bir hayli ilginç cevaplar verdi.

Renk değiştirebilen, konuşabilen, avatar ile kişiselleştirilebilen konsept modelin tasarımı da alışılmışın dışında. BMW'nin Digital Emotional Experience adını verdiği bu yeni otomobilinde amaç kullanıcılar tarafından tamamen kişiselleştirilebilen bir otomobil yaratmak.

Örnek olarak, dış renk seçeneklerinde 32 farklı seçeneği anlık olarak kullanabiliyorsunuz. Buna ek olarak temalar da mevcut. Bunun haricinde dokunmaya duyarlı sensörler, adaptif ve otonom sürüş modları, kameralar ve çok daha fazlası da mevcut.

Yazının başında bahsettiğimiz 2025'te yollarda olacak kısmına geldiğimizde ise başlı başına böyle bir BMW modelini elbette yollarda görmek pek mümkün değil. Konsept üzerinde sunulan özelliklerini hali hazırda var olan modeller üzerinde gösterecek olan BMW, bizleri şimdiden heyecanlandırdı.

Peki siz Yeni BMW i Vision Dee hakkında ne düşünüyorsunuz?

Comments powered by CComment

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et