Bir Otomobilden Fazlası Peugeot Inception Concept

Bir Otomobilden Fazlası Peugeot Inception Concept

Otomobillerin ve onlarla ilgili geleceğin haber verildiği CES fuarından ilginç otomobil modelleri gelmeye devam ediyor. Bunun son örneği Peugeot Inception Concept oldu.

CES 2023 fuarında birbirinden yenilikçi teknolojiler ve tasarımlar gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Markaların gelecekleri hakkında ipuçlarını paylaştıkları fuarda birbirinden ilgi çekici model de gün yüzüne çıkıyor.

Peugeot ise hali hazırda iddialı tasarımları olan bir marka olarak öne çıkıyordu. Fuar kapsamında bunu ileriye götüren marka, Inception Concept modeliyle ilgi odağı olmayı başardı.

Yeni nesil kokpit tasarımı, farlar, iç mekan ve fazlası derken, geleceğin gelmek üzere olduğunu anlıyoruz. 2025 yılından itibaren hali hazırda tanıttıkları özellikleri modellerinde kullanacaklarını açıklayan Peugeot yetkilileri bizleri heyecanlandırmayı başarıyor.

Konsept modelinde ise özelliklerin ağzı sonuna kadar açılmış. 5 metre uzunluğunda olan model tamamen elektrikle çalışıyor. Böylece iç mekanda daha fazla yaşam alanının önü açılmış oluyor.

Tam dolu bataryalar ile 800 km uzunluğunda bir menzilin sunulduğu Inception Concept modelinde 5 dakikalık bir şarj ile 150 km uzunluğunda menzil kazanılacak.

Bu uzun menzilli motorun sıfırdan yüze hızlanma süresi ise 3 saniyenin altında. Bu da onu birçok spor otomobile karşı öne çıkarıyor. Yenilikçi iç tasarımıyla da iddiasını koruyan modelin hangi özelliklerini günlük hayatımızda kullanacağız şimdiden merak ediyoruz.

Comments powered by CComment

Yazarın Makaleleri

İlgili Makaleler

YouTube | Sertaç KEMİKSİZ

Her hafta yeni videolar YouTube kanalımızda ilginç konular ile sizlerle.

Haber Bülteni

Yeni otomobil haberleri hakkında hiçbir bilgiyi kaçırmamak için bültenimize abone olun.

Her hafta ilham alın

Bizi takip et